Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 11h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Vsako leto vsak izmed nas proizvede več kot ......


GOSPODARSTVO

| |
03.02.2017      20:31
A A

Vsako leto vsak izmed nas proizvede več kot 157kg odpadne embalažeDeli:

Zaskrbljujoče je dejstvo, koliko se v gospodinjstvu nabere odpadne embalaže in o katerem  v decembrski številki Rokovnjača piše JKP Prodnik. A vendar nisem nikjer v zapisu zasledil, koliko vestni uporabniki njihovih storitev zberemo odpadkov, ki se lahko reciklirajo. Verjetno v želji, da se slučajno potem ne bi kdo spomnil in rekel, da je odvoz odpadkov predrag. Sicer  se cena surovin za reciklažo, kamor sodijo plastika, papir , pločevina in steklo giblje glede na ponudbo in povpraševanje  v povprečju od 75 do 150 evrov na tono. Znesek sicer ni velik, a če smo le malce matematično podkovani si lahko izračunamo koliko je to na leto. In če mislite, da se to ne izplača, zakaj potem razna društva predvsem gasilska polnijo svoje vse bolj prazne kot polne malhe z zbiranjem starega papirja in zakaj, ga nekateri pobirajo iz ekoloških otokov?  In zakaj nekateri v času kosovnih odvozov hodijo od hiše do hiše in pobirajo, kar je možno spraviti v denar. Upam, da bo JKP Prodnik konec tega leta, če že ne napisal koliko se je zaslužilo  izrekel vsaj zahvalo nam, ki vestno sortiramo in zbiramo surovine, da jih lahko ponovno uporabimo. Kar se tiče recikliranja pločevink naj zapišem, da recikliranje ne poškoduje strukture kovine, tako  lahko aluminij predelamo neštetokrat in ga vedno znova uporabimo za proizvodnjo katerihkoli izdelkov, za katere bi drugače uporabili nov aluminij.  O tem, da bi po zgledu enega izmed mest, ki je zaradi vestnega ločevanja odpadkov uporabnikom oprostil plačilo stroškov za en mesec pa raje ne razmišljam.    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo