Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

NA TRETJI PROAKTIVNI KAVARNI ZAČRTANA ......


DOGODKI, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.09.2017      10:30
A A

NA TRETJI PROAKTIVNI KAVARNI ZAČRTANA IZHODIŠČA ZA PRIPRAVO STRATEGIJE ZA MLADEDeli:

V četrtek 7.9. je v Kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici ponovno zadišalo po kavi in dobrih idejah. Mladi smo se namreč zbrali, da bi razpravljali in delili svoje ideje o vsebini bodoče strategije za mlade. To je bil že tretji iz cikla štirih dogodkov iz naslova projekta »Aktivni mladi«, za katerega so bila s strani Občine Lukovica pridobljena evropska sredstva z namenom spodbujanja e-participacije mladih v lokalnem okolju na platformi OPIN.


Na začetku so bili na dogodku predstavljeni dozdajšnji rezultati prejšnjih dveh dogodkov (Oživitev Kulturnega doma v Lukovici; Ideje za delovanje mladinskega kluba; Postavitev naprav za trim stezo na Gradiškem jezeru), nato pa smo načeli obširno temo vsebine strategije za mlade, ki bo v naslednjem letu posredovana v sprejem Občinskemu svetu Občine Lukovica. Vsebina dotične strategije bo pokrivala področja mladih kot so izobraževanje, zaposlovanje mladih, stanovanjska problematika, prosti čas, šport in rekreacija, dobro počutje in zdravje, mobilnost, informiranje, mladinsko organiziranje in participacije ter kulturno udejstvovanje mladih. Dokaj resno temo pa je na koncu popestril znan slovenski komik Boštjan Gorenc Pižama, ki je poleg dobro začinjenih šal izrazil tudi podporo in razumevanje do mladih, saj je kot pravi, tudi sam že sodeloval v podobnih projektih. S prispevkom se želimo zahvaliti tudi Gostinskemu podjetju Trojane, ki je mladim s slastnimi trojanskimi krofi polepšal večer.


Mladi si lahko le z aktivnim sodelovanjem zagotovimo boljše pogoje in izpolnimo svoje potrebe ter uresničimo svoje želje, zato vabimo vse mlade, da se nam pridružijo in prispevajo svoje ideje ter si s tem aktivno oblikujejo okolje v katerem želijo živeti.

Občina Lukovica                                                                                                             Mladinski klub STIK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo