Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
26°C
17°C
JUTRI
30°C
16°C
Deli
637

V pobrateni občini Repentabor - Počastitev 45-letnice poimenovanja osnovne šole po pesniku Alojzu Gradnik

 

Ob tako visokem jubileju so na krajevni šoli v Repentabru v kulturnem programu prvič združili moči učenci treh osnovnih šol (Col, Števerjan, Dobrovo), ki nosijo ime po briškem pesniku Alojzu Gradniku. Odkrito obeležje, številni nagovori gostov, ki cenijo dela in prizadevanja pesnika, in slavnostna torta so zaokrožili slavnostni večer.

Osnovno šolo Alojza Gradnika v Repentabru bi lahko primerjali s podružničnimi šolami v občini Logatec. Gre za majhno skupnost učencev in učiteljev, ki so med seboj trdno povezani in vedno predani delu, ustvarjanju in dobremu razpoloženju. In prav nič drugače ni bilo ob počastitvi 45-letnice poimenovanja osnovne šole po pesniku Alojzu Gradniku. Učenci vseh treh Gradnikovih šol so na zanimiv, jezikovno pisan ter inovativen način predstavili pesnikova dela. Alojz Gradnik, ki je svojo poklicno pot opravljal kot sodnik, v veliki meri zaznamuje dejavnosti v osnovni šoli v Repnu. Učitelji in učenci so pripomogli k izdaji knjige Narobe svet - otroške pesmi Alojza Gradnika, ki so jih s slikami opremili učenci, izdaji poštne znake v njegov spomin, njihova zborovodkinja pa je nekaj njegovih pesmi celo uglasbila.

Ob tako visokem jubileju jim iskreno čestitamo ter jim hkrati želimo še veliko uspehov na njihovi poti.

Besedilo: Romana Hribar
Fotografija: Romana Hribar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi