Logo MojaObčina.si
JUTRI
9°C
5°C
SOB.
4°C
4°C
Oceni objavo

Razstava likovnih del članov Društva distrofikov Slovenije v Stekleni galeriji

Kljub telesnim omejitvam ustvarjalnost najde svojo moč in pot.
V četrtek, 13. aprila 2023, pozno popoldne se je v Stekleni galeriji postavila in odprla razstava likovnih del članov likovne sekcije Društva distrofikov Slovenije z naslovom ZBLIŽEVANJA. Društvo likovnikov Logatec jih je gostilo tokrat že drugič, saj so se prvič prefstavili že leta 2016. Prijateljstvo se tako ohranja in teče dalje.

Kljub slabemu vremeno se nas je zbralo dokaj likovnih zanesenjakov.

Samo odprje razstave je potekalo v smislu predstavitve kaj distþrofija je in kako si  posamezniki med njimi utirajo pot skozi različne dejavnosti tako na delovnem kot tudi drugih področjih dela in življenja. To nam je podrobnejše predstavila strokovna sodelavka drustva ga. Andreja Šuštar. 

Samo likovno dejavnost nam je zelo plastično opisala in nanizala vrsto primerov iz prakse mentorica ga.Saša Strnad. 

Za kulturno popestitev dogodka je poskrbel g.Kovačic, ki nam je prebral tri svoje pesmi. Za glasbeni program pa je poskrbel Luka Ovsec s petjem ljudskih pesmi.

Ob tej priložnosti so se nam predstavili tudi njihovi prezentni športniki, ki so prepoznavni med parašportniki.

Vsekakor je bil to dogodek, ki se ga bomo še dolgo spomnili.

Vljudno vabljeni k ogledu razstave, ki bo na ogled vse do konca meseca aprila 2023.

Zapisal: Janez Ovsec

Fotografije: Janez Ovsec in Brane PevecOglejte si tudi