Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
25°C
14°C
JUTRI
19°C
15°C
3235

Male nožice naredile velik korak – prvič v šolo

 

Velika pričakovanja, veselje, pa tudi kakšna solza so danes skozi šolska vrata prvič pospremili nekaj več kot 160 logaških otrok. Topla dobrodošlica učencev, učiteljev ter vodstva šol (OŠ 8 talcev Logatec, OŠ Tabor Logatec in OŠ Rovte) je tako otrokom kot staršem dala zagotovilo, da bodo dnevi v šolskih klopeh prijetni, da bodo v devetih letih šolanja skupaj stkali nepozabne vezi in se naučili marsikaj. Da pa je šola mnogo več kot le ustanova, kjer učitelji mladim predajajo znanje, je v svojem govoru tudi letos poudaril župan Občine Logatec - Berto Menard. Učenec, njegovi starši in šola- učitelji so tisti, ki morajo ves čas šolanja sodelovati, se pogovarjati in reševati morebitne težave. Le-tako, je še dodal župan, bomo poskrbeli za dobrobit naše družbe in kraja. Tudi letos je vodstvo Občine Logatec prvošolčkom podarilo lepo knjižno darilo – slovenske ljudske pesmi ter slovensko zastavo, saj je zavest o pripadnosti domačemu kraju, narodu, domovini pomembna popotnica in temelj na katerem se bo gradilo znanje o svetu.

Vsem šolarjem, ki so letos stopili še stopničko višje in že dobro vedo, kako pomembno je pridobivanje znanja, novih veščin ter izkušenj pa želimo, da bi v šolskem letu 2019/2020 to znanje še nadgradili ter imeli čas tudi za druženje, igro ter ostale kreativne in prostočasne dejavnosti.

 

Občinska uprava Občine Logatec
Foto: arhiv Občine Logatec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi