Logo MojaObčina.si
DANES
21°C
15°C
JUTRI
22°C
14°C
Oceni objavo

20. LIKOVNI EXTEMPORE LOGATEC 2024 V ZNAMENJU PRESEŽNIKOV

Glede na številčnost sodelujočih /preko 120 udeležencev/ in še večjega števila likovnih del /preko 140/, je bil ta dogodek presežnik v vsem in v vseh dosedanjih likovnih dogodkih v organizaciji Društva likovnikov Logatec oziroma sploh v občini Logatec.

V soboto 9. marca 2024 (v času Gregorjevega sejma popoldne) smo bili priča odprtju razstave in podelitvi priznanj ter nagrad jubilejnega 20. Likovnega ex-tempora Logatec 2024 na temo » ŠTIRJE LETNI ČASI«.
Glede na številčnost sodelujočih /preko 120 udeležencev/ in še večjega števila likovnih del /preko 140/, je bil ta dogodek presežnik v vsem in v vseh dosedanjih likovnih dogodkih v organizaciji Društva likovnikov Logatec oziroma sploh v občini Logatec. Tako je bilo društvo pred velikim organizacijskim in siceršnjim izzivom. Steklena galerija je bila veliko premajhna za vsa likovna dela. Tako se je razstava postavila tudi v širšem prostoru avle Športne dvorane Logatec ter v galerijskem delu Doma starejših Logatec.
Kot je bil množičen odziv na ex-tempore, je bil množičen tudi obisk samega odprtja razstave.
Otvoritveni dogodek je uvodoma pozdravil in v nadaljevanju povezoval predsednik Društva likovnikov Logatec Janez Ovsec. Izpostavil je prijetno presenečenje nad udeležbo in se hkrati zahvalil vsem udeležencem za tako močan in srčen odziv. Lahko bi se reklo, da so se extempora udeležili likovniki iz širnih koncev Slovenije.

Extempora so se udeležili sledeči likovni ustvarjalci: Alenka Štante, Amalija Venturini, Angelca Dovžan, Antonija Pacek, Anži Joži, Barbara Pečkaj, Benedik Anton, Biserka Lazar, Blaženka Rocco, Bojana Gajšek, Borut Ovsenek, Boštjan Močnik, Branko Kopše, Breda Cerar, Brigita Leskovar, Cecilija Čebašek, Cvetka Šemrov, Čučnik Nuša, Daca Petrič, Dajana Čok, Olga Jevšek, Danilo Jereb, Darja Kemperle, Darja Kočevar, Drago Hajdarevič, Dušan Mihelčič, Dušanka Prah, Edina Sinanovič Praternik, Erna Kopše, Franc Šetina, Frančiška Jesterle, Helena Angelski, Ida Kocjančič, Ida Mele, IgorŠivec Trampuž, Irena Krošel, Irena Osolnik, Irene Larget, Ivan Vreček, Ivanka Oblak, Jana Perič, Janez Dragolič, Janez Ovsec, Janez Penko, Janez Slabe, Janja Praček, Jano Mlinar, Jože Matjašec, Jože Sušnik, Jože Valenčič, Judita Rajner Prosen, Kara Kalajžič, Klavdija Špenko, Leopold Methans, Ljiljana Lesjak, Ljuba Hahonin, Marija Franinović, Marija Krošelj, Marija Zevnik, Marina Benčič, Marinka Gantar, Marjan Burja, Marjan Olenik, Martina Starc, Meta Kanc, Metka Žnidar, Metod Prašnikar, Milena Rupnik, Milena Žavbi, Mojca Godec, Nada Radonič, Nina Jeranko, Nina Špolar, Olga Petrovčič, Palmira Kobas Pečenik, Rajko Bogataj, Romana Pirman, Semenuita Anzhelika, Sergej Hahonin, Šetina Dragica, Šilar Majda, Tea Širca, Tetyana Donets Savko, Tjaša Koder, Tomaž Poznič, Tone Kavčič,Alice Stataz, Branka Hautman,
Valerija Strašek, Valerija Strežek, Vanda Grilc, Vera Kostanjšek, Veronika Pirnat, Vesna Štebe, Vesna Štolfa, DamirJadrič, Vida Fleischmann, Tomi Albreht, Vlasta Janžekovič, Zdenka Cestnik, Zora Završnik Črnologar, Zvezdana Kralj, Željko Vertelj in Žibert Marinka.

Poseben pozdrav je udeležencem namenil tudi župan Berto Menard, ki je poudaril povezovalnost kulture in vse kar dobrega prinaša za dobrobit kraja, še posebej pa za našo slovensko samobitnost.
Spomine na prvi extempore pred 20 leti je nanizal Franc Godina - prvi predsednik Društva likovnikov Logatec.
Ob tako veliki udeležbi je tudi žirija v sestavi Anamarija Stibilj Šajn umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka (predsednica žirije), Karmen Bajec mag. umetnosti (članica) in Tajip Hasani (član), imela pred seboj zelo obsežno ter zahtevno delo izbrati med vsemi najbolj zaslužne za priznanja za kvaliteto, za odličnost ter za odkupno nagrado in podelitev kipca najboljšemu delu » ZLATE MUZE 2024«.
Priznanja za kvaliteto so bila tako podeljena Joži Anžin, Vinku Bogataju, Dajani Čok, Ljubi Hahonini, Damirju
Jadriču, Danilu Jerebu, Branku Kopšetu, Boštjanu Močniku in Igorju Šivcu Trampužu.
Priznanja za odličnost so bila podeljena Tetyani Donets, Dragu Hajdaroviču, Juditi Rajnar Prosen in Veroniki
Strašek.
Odkupna nagrada Občine Logatec je bila podeljena Veroniki Strašek za likovno delo SUMMER TIME.
Odkupno nagrado in podelitev kipca ZLATE MUZE si je zaslužilo likovno delo Antona Benedika za likovno delo
z naslovom Martinova pojedina – gobe najdene na martinovo soboto 11.11.2023, akril na platno, dim 45x55 cm.
Za bogat kulturni program sta v okviru kulturnega dogodka s svojim muziciranjem poskrbela akademska glasbenika Katarina Nagode /flavta/ in Miha Nagode /klarinet/.
Da je prireditev končala ob lepem druženju ni potrebno posebej poudariti.
Na tem mestu se moramo posebej zahvaliti za podporo Občini Logatec in donatorjem.
Likovna dela so bila na ogled do vključno do vključno petka 5. aprila 2024.

Oglejte si tudi