Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V pripravo razvojne strategije se bodo kmalu ......


NOVICE

| |
23.04.2015      8:48
A A

V pripravo razvojne strategije se bodo kmalu vključili občani


Delovna skupina za pripravo Strategije razvoja občine dela s polno paro, trenutno poteka postopek izbire zunanjega izvajalca. Podžupan Simon Strgar nam je še zaupal, da so se občani pozitivno odzvali na povabilo k sodelovanju pri pripravi tega dokumenta. Možnosti za sodelovanje in odločanje o razvoju občine bo v prihodnjih mesecih še veliko, bliža se namreč obdobje, ko boste občani na delavnicah, predstavitvah in srečanjih lahko vplivali na pripravo strategije.


Deli:
Do konca aprila naj bi delovna skupina izbrala zunanjega izvajalca, ki bo pomagal izdelati dokument. Kot smo že poročali, bo imel zunanji izvajalec vlogo mentorja in koordinatorja aktivnosti, izdelal pa bo še dokument, ki bo uporaben tudi v praksi. »Trenutno smo v fazi, ko imamo pripravljeno povabilo za izbiro zunanjega izvajalca. Točno smo že določili, kaj bomo specificirali v povpraševanju za izbor izvajalca, torej naše zahteve in pričakovanja, določili smo tudi merila, po katerih bomo izbirali izvajalca, in rok, do kdaj ga želimo izbrati,« nam je povedal podžupan. Izvedeli smo še, da so že pripravili nabor možnih izvajalcev, z njimi pa so opravili prve pogovore.
Strgar je zadovoljen tudi z odzivom ljudi na povabilo k sodelovanju pri pripravi razvojne strategije, ki smo ga objavili v zadnji številki Našega časopisa. »Občani so se na naše povabilo pozitivno odzvali. Nekateri so sami izrazili željo po sodelovanju, nekatere vabimo prek teh ljudi in tako iščemo še naprej, kdo bi želel sodelovati. Naj ob tem kot zanimivost povem, da se je javil nekdo, ki še ne živi tukaj. Ta človek v Občini Log - Dragomer gradi hišo in se bo k nam preselil prihodnje leto, a nas je že zdaj prosil, ali lahko sodeluje, in seveda smo sprejeli njegovo ponudbo.«
Na področju priprave strategije bodo zelo dejavni tudi v mesecu maju. Takrat naj bi se začele prve delavnice, predstavitve in srečanja z občani. »Na teh bomo občanom povedali, kako smo si zamislili postopek priprave strategije, pripravili pa naj bi že tudi delavnice, na katerih bi se že pogovorili o vsebinah,« zato Strgar vabi občane, naj se udeležijo delavnic ter tako dodajo svoj pečat k pripravi tega dokumenta. Maja naj bi poleg tega določili razvojna področja in podpodročja ter oblikovali skupine, ki bodo odgovorne za posamezne razvojne stebre. Naj ob tem omenimo, da naj bi strategijo pripravljali še nekaj mesecev, dokument pa predvidoma sprejeli oktobra.

V. L.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!