Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Svetniki na seji o proračunu


OBČINSKI SVET

| |
22.11.2012      11:20
A A

Svetniki na seji o proračunu


Občinski svetniki so sinoči na dnevnem redu imeli trinajst točk, obravnavali so jih le osem, s sejo pa bodo nadaljevali čez teden dni. Sinoči so med drugim opravili splošno razpravo proračuna za prihodnje leto in ga dali v javno obravnavo do 3. decembra, na seji pa so potrdili tudi nižje cene vrtca.


Na dnevnem redu so svetniki imeli 13 točk, obravnavali so jih le osem, seja se bo nadaljevala prihodnjo sredo.
Na dnevnem redu so svetniki imeli 13 točk, obravnavali so jih le osem, seja se bo nadaljevala prihodnjo sredo.
Deli:

Svetniki so na seji prvič razpravljali o proračunu za prihodnje leto, sledila bo deset dnevna javna obravnava, nato pa bodo popravljen oziroma dopolnjen proračun svetniki ponovno dobili na mize, V dolgi in izčrpni razpravi so svetniki največ besed namenili loškemu vrtcu ter en za drugim predlagali, da se do druge obravnave v proračunu zagotovi sredstva za najbolj nujna popravila v loški enoti vrtca ter poudarjali, da je v najkrajšem možnem času potrebno celovito razrešiti vrtčevsko problematiko na Logu.. Med drugim so se pogovarjali še o prodajah, nakupih oziroma o menjavi zemljišč, podali predloge za oklestenje proračuna ter spregovorili še o nekaj manjših investicijah, ki bi po njihovem mnenju morale najti mesto v proračunu za prihodnje leto. Zadolževanje za enkrat v prihodnjem letu ni predvideno, ni pa izključeno, da do njega ne bi prišlo z rebalansom. Zadolževali bi se v primeru, da bi gradnja pločnikov in kolesarskih poti ob regionalni cesti ponovno stekla, saj bi v tem primeru sočasno gradili kanalizacijo in obnovili morebitno dotrajano infrastrukturo.

 

Občinski svet je razpravljal tudi o Odloku o nadomestilu za uporabo stavbnega zemljišča. Glavna razloga za obravnavo sta, da občina tovrstnega svojega odloka še nima, zato uporablja še vrhniškega ter izenačitev Loga z Dragomerjem in Lukovico, kjer so občani po starem vrhniškem odloku za nadomestilo do sedaj plačevali več. Šlo je za prvo obravnavo, do prihodnjič bodo pregledali pripombe z razprave, se do njih opredelili, nato pa bodo svetniki Odlok dobili v sprejem.

 

Na seji so svetniki potrdili nižje cene vrtca, soglašali so s cenami najema šolskih prostorov, potrdili sklep o brezplačnem prenosu zemljišča parc. št. 1855/4 na Občino Log – Dragomer, malenkostno popravili Odlok o spremembi in dopolnitvi odloka o PUP za plansko celoto L2  - Log ter imeli kar nekaj svetniških vprašanj in pobud.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!