Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Strategijo razvoja predstavili občanom


NOVICE

| |
13.01.2016      14:28
A A

Strategijo razvoja predstavili občanom


Log - Dragomer, 22.december 2015 – Dokument, v katerem je predstavljen predlog razvoja občine do leta 2025, je izdelan. Občani so na srečanju, ki je potekalo v večnamenskem prostoru osnovne šole, lahko izvedeli, katere ključne dejavnosti oziroma področja naj bi se razvijali v prihodnjih letih, kdo bo skrbel za posamezne strateške aktivnosti, kakšno naj bi bilo zaporedje izvajanja nalog ter možna tveganja, ki bi lahko preprečila njihovo uspešno izvedbo. Razprava, ki je potekala na srečanju, se je bolj kot samega dokumenta dotaknila aktualne problematike in projektov, katerih izvedba je pravzaprav predvidena tudi v strategiji. V ospredju so bili projekt izgradnje kanalizacije, problematika, povezana z ureditvijo regionalne ceste in vhoda v Dragomer, ponovno pa so občani opozorili tudi na potrebo po boljši trgovinski oskrbi v Dragomeru.


Pri pripravi Strategije razvoja Občine Log - Dragomer so sodelovali tudi občani. Fotografija je nastala na prvi strateški delavnici.
Pri pripravi Strategije razvoja Občine Log - Dragomer so sodelovali tudi občani. Fotografija je nastala na prvi stratešk...
Deli:

»Pred nami je strategija razvoja Občine Log - Dragomer za naslednja leta. Projekt je bil skrbno pripravljen, z veliko deležniki, vsemi tistimi, ki ste prinesli veliko dobrega in, verjamem, tudi koristnega za našo prihodnost,« je na srečanju z občani pred predstavitvijo strategije razvoja zbrane v uvodu nagovoril župan Miran Stanovnik. Poudaril je, da je dokument rezultat skupnega dela: »Iz sodelovanja, motivacije in skupnega pogleda je zrasla odločitev, da izdelamo dokument, ki nam bo pokazal, kam želimo občino peljati. Ne, kam jo želijo peljati župan ali podžupan ali svetniki, ampak kam si mi vsi skupaj želimo priti čez nekaj let oziroma kaj želimo narediti za naše zanamce.«

Na predstavitvi so se občani seznanili s procesom priprave tega dokumenta in aktivnostmi, ki so med tem potekale, rezultati anketiranja občanov o želenem prihodnjem razvoju občine, vizijo in prioritetami. Člani delovne skupine in koordinatorka prof dr. Adriana Rejc Buhovac pa so jim nato predstavili petnajst projektov oziroma strateških aktivnosti, ki so v prihodnjih desetih letih predvideni za razvoj gospodarstva, kmetijstva, turizma, prometa, okolja, izobraževanja, športa, kulture, zdravstva, sociale in varnosti. Za vsako izmed strateških aktivnosti je predviden nosilec projekta oziroma odgovorna oseba, ki bo skrbela za projekt, tim, s katerim bo ta sodelovala, zaporedje korakov za uresničitev ciljev ter možna tveganja, ki bi lahko preprečila uspešno izvedbo.

Kot so pripravljavci večkrat poudarili, je dokument odraz skupnega dela občanov, delovne skupine in koordinatorke, ki je usmerjala aktivnosti.  »Danes smo vam želeli predstaviti nekaj, kar ste vi občani naredili v zadnjih štirih oziroma petih mesecih. V strategiji so zapisane ideje, ki ste jih vi prispevali,« je dejal podžupan Simon Strgar in dodal, da si želijo izvedeti, ali je v dokumentu zapisano tisto, kar je primerno za prihodnost, ali ne. Sicer pa bodo projekte, predvidene v strategiji, uresničili oziroma izvedli na podlagi dveletnih izvedbenih načrtov, ki bodo dali odgovor na to, kateri projekti bodo imeli prednost, kdaj naj bi jih izvedli ter na kakšen način. Izvedbeni načrt za leti 2016 in 2017 je v pripravi, prednost pa naj bi dobili tisti projekti, za katere bodo našli vire financiranja.

 

V ospredju aktualna problematika

V razpravi občanov so se tudi tokrat odprla aktualna vprašanja v zvezi z izvedbo projekta odvajanja in čiščenja odpadnih voda, trgovino v Dragomeru, vhodom v to naselje in njegovo ureditvijo, varnimi šolskimi potmi, ureditvijo pločnikov in kolesarskih poti ob regionalni cesti ter med drugim tudi poslovno cono na Logu. Občanom pa so občinarji postregli tudi z odgovori na vprašanja o gradnji avtocestnega izvoza na Lukovici in ureditvijo križišča pri trgovini na Logu. Sicer pa je nekatere občane razburil tudi predčasen odhod župana s srečanja, pričakovali so namreč, da jim bo Stanovnik predstavil delo v preteklem letu. Kritični pa so bili tudi do preteklega dela nekdanjega župana, uprave in sveta.

Strategija razvoja naj bi postala ogledalo dela župana, podžupana, občinskega sveta in uprave. Kot je dejal župan, je to resen dokument, ki naj bi sledil potrebam občanov ter se glede na nove potrebe tudi spreminjal. Kako so si sodelujoči občani, delovna skupina in vsi ostali, ki so sodelovali pri pripravi dokumenta, zamislili prihodnost občine, pa si lahko preberete na spletni strani http://log-dragomer.si/razvijanje-strategije-2016-2025_1.html, kjer najdete dokument Strategija razvoja Občine Log - Dragomer 2016–2025 ter vse ostale dokumente, ki so pripomogli k njegovemu oblikovanju.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!