Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Žabicam rekordnih 13 naslovov državnih ......


ŠPORT

| |
28.05.2014      9:20
A A

Žabicam rekordnih 13 naslovov državnih prvakov!


24. in 25. maja je v športni dvorani Tabor v Mariboru potekalo letošnje največje mednarodno tekmovanje v cheerleadingu in cheer plesu v Sloveniji. Predstavilo se je 900 tekmovalcev iz 30 društev iz 5 držav, med njimi tudi 93 tekmovalcev ŠŠD Log - Dragomer. Tekmovanje je hkrati predstavljalo državno prvenstvo za sezono 2013/2014 ter kvalifikacijsko tekmovanje za nastope na ECU evropskem prvenstvu reprezentanc (ECC, junij 2014, Nemčija), ICU svetovnem prvenstvu reprezentanc in IASF svetovnem klubskem prvenstvu (april 2015, ZDA). Žabice so z izjemnimi nastopi navdušile tako gledalce kot sodnike ter domov prinesle 13 prvih, 5 drugih, 1 tretje in 3 četrta mesta!


Velika in vesela žabja družina
Velika in vesela žabja družina
Deli:

Celoletni trud tekmovalcev in trenerjev je bil predstavljen na dvodnevnem tekmovanju v štajerski prestolnici, kamor je Žabice pospremila tudi številčna skupina domačih navijačev. V sobotnem delu tekmovanja so Žabice dosegle 6 zmag, izjemen dosežek pa dopolnile še z dvema naslovoma državnih podprvakov ter po enim tretjim in četrtim mestom:

 • 1. mesto: Špela in Liza Urbančič (trener: Katarina Kern Pirnat), članski freestyle pari - uvrstitev na ECC in ICU
 • 1. mesto: Špela in Liza Urbančič (trener: Katarina Kern Pirnat), članski jazz pari - uvrstitev na ECC in ICU
 • 1. mesto: Pegice (Vanja Potočik, Ingrid Sever, Natalija in Anja Turk), članski dekliški skupinski dvigi - uvrstitev na ECC in ICU
 • 2. mesto: Ida Grom in Matevž Remškar, članski partnerski dvigi - uvrstitev na ECC
 • 3. mesto: Lina Kogoj in Matjaž Gerbec, članski partnerski dvigi
 • 4. mesto: Ingrid Sever in Matej Volčič, članski partnerski dvigi
 • 1. mesto: Žabice (Alina, Beatrice in Lucia Bremec, Neža Bajt, Luna Kolar, Lori Voglar, Brina Žnidarič, Hana Čavlek, Tina Jereb, Zoja Dolžan; trener: Tamara Brudar), mini freestyle plesne skupine
 • 1. mesto: Žabice (Matevž Remškar, Lucija Jeršin, Jan Gomboc, Tomaž Kranjec, Matej Kranjec, Matej Volčič, Deni Ušaj, Maša Rogelj, Ines Macanovič, Nika Kogoj, Ida Grom, Maxi Mohorič, Anže Zadravec, Janez Kozelj, Ingrid Sever, Anja Vidmar, Ana Janko, Miha Gerbec; trener: Matevž Remškar, pomočnik: Nika Kogoj), članske mešane cheerleading skupine - uvrstitev na ECC in IASF
 • 1. mesto: Žabice 1 (Ingrid Sever, Jan Gomboc, Vanja Potočnik, Anja in Natalija Turk), članski mešani skupinski dvigi - uvrstitev na ECC
 • 2. mesto: Žabice 2 (Lina Kogoj, Matjaž Gerbec, Matej Volčič in Janez Kozelj), članski mešani skupinski dvigi - uvrstitev na ECC

Nedelja je bila rezervirana za nastope tekmovalcev v otroških in mladinskih starostnih kategorijah. Ob bučni spodbudi očkov, mamic, bratcev in sestric na tribunah so Žabice predstavile 12 tekmovalnih nastopov in se veselile 7 naslovov državnih prvakov, 3 naslovov državnih podprvakov in dveh četrtih mest:

 • 1. mesto: Žabice (Tjaša Seliškar, Anja Winterleitner, Liza Šapec, Sana Chen, Tia Marija Kušer, Tjaša Železnik, Neža Cukjati, Luca Marinko, Lara Ivič, Tarin Kulenovič, Carmen Taja Sekula, Klara Pleško; trener: Vanja Potočnik, pomočnik: Lucija Jeršin), otroške cheerleading skupine
 • 1. mesto: Neža Cukjati, otroški posamezniki
 • 4. mesto: Tarin Kulenović, otroški posamezniki
 • 1. mesto: Žabice (Uršula Jušič Piber, Lara Meglen, Tjaša Miklič, Tadeja Judež, Mojca Povše, Zala Bergant, Maruša Povše, Anja Meglen, Ajda Sedlar, Nina Tomažič, Lea Košir, Dolores Sekula, Tia Tkalčič, Loti Obal, Lucija Kosednar, Gal Tola, Just Kante, Jan Zadravec, Ambrož Remškar, Anja Jelnikar, Martina Čeper, Tjaša Košir, Anja Križmančič; trener: Ana Janko; pomočnik: Jan Gomboc), mladinske mešane cheerleading skupine - uvrstitev na ECC
 • 1. mesto: Loti Obal in Ambrož Remškar, mladinski partnerski dvigi - uvrstitev na ECC
 • 1. mesto: Žabice (Loti Obal, Anja Križmančič, Ambrož Remškar, Tadeja Judež, Tjaša Miklič), mladinski mešani skupinski dvigi - uvrstitev na ECC
 • 1. mesto: Žabice (Loti Obal, Ajda Sedlar, Tadeja Judež, Tjaša Miklič), mladinski dekliški skupinski dvigi - uvrstitev na ECC
 • 4. mesto: Žabice (Taja Tešanovič, Laura Jelovšek, Nastja Brkić, Ana Košir, Ana Smrtnik, Ela Čavlek, Hana Aleksič, Pija Križmančič; trener: Simona Trček), otroške freestyle plesne skupine
 • 1. mesto: Žabice (Ana Čepon, Eva Pirnat, Tjaša Ogrič, Tjaša Žakelj, Lara Jenko, Lara Winterleitner, Tina Kolar, Nika Mramor Peron, Ajda Drobnič, Katja Pehlić; trener: Tamara Brudar), mladinske jazz plesne skupine - uvrstitev na ECC
 • 2. mesto: Žabice (Ana Čepon, Eva Pirnat, Tjaša Ogrič, Tjaša Žakelj, Lara Jenko, Lara Winterleitner, Tina Kolar, Nika Mramor Peron; trener: Tamara Brudar), mladinske freestyle plesne skupine - uvrstitev na ECC
 • 2. mesto: Tjaša Ogrič in Tjaša Žakelj (trener: Tamara Brudar), mladinski freestyle pari - uvrstitev na ECC
 • 2. mesto. Maja Molek in Urša Smrekar (trener: David Ajdič), mladinski hip hop par - uvrstitev na ECC

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in trenerjem ter iskrena zahvala vsem, ki ste nas spodbujali s tribun. Bilo je nepozabno!!!!! HVALA!!!!!

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!