Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uredili so gozdno vlako na Rosovše


NOVICE

| |
23.08.2014      17:02
A A

Uredili so gozdno vlako na Rosovše


Zadnje mesece v gozdovih po Občini Log - Dragomer brnijo žage. Lastniki gozdov so začeli odstranjevati drevesa, poškodovana v letošnjem žledolomu. Boljši dostop do svojih zemljišč imajo lastniki gozdov na Rosovšah, kjer je občina uredila gozdno vlako.


Slika je simbolična.
Slika je simbolična.
Deli:

V občinski upravi so nam pojasnili, da so za ureditev vlake namenili 5 tisočakov, s katerimi so sanirali njen spodnji del. Kot smo izvedeli, so vlako razširili in nasuli s tamponom, uredili pa so tudi prostor za spravilo lesa. Tja bodo lahko posekana drevesa iz gozda privlekli s traktorji in jih nato naložili na kamione, ki se bodo zdaj, ko je vlaka sanirana, lahko pripeljali do prostora za spravilo lesa. 

V letošnjem letu je predvidena tudi sanacija gozdne vlake Ob Snežaku. Gozdar je že izdelal elaborat sanacije, pridobljena pa so tudi soglasja vseh lastnikov, tako da bi se dela lahko začela že kmalu.

Sicer pa so nas na občini še opozorili, da je zaradi žledoloma več gozdnih vlak še vedno neuporabnih. Lastniki višjeležečih gozdov, ki želijo očistiti svoj gozd, a je dostop do njega onemogočen zaradi podrtih dreves na vlaki, imajo dve možnosti. Vlako lahko očistijo sami: na mestu, kjer poteka, od debla odrežejo hlod dolžine 4,10 m, 5,10 m, 6,10 m … ga odstranijo z vlake in pustijo čim bližje kraju, kjer je bil odrezan, ter tako namesto lastnikov opravijo delo. Ali pa se obrnejo na revirnega gozdarja krajevne enote Vrhnika, ki bo lastnikom podrtih dreves na vlaki izdal odločbe o izvedbi sanitarne sečnje.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!