Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Balinarji in balinarke Dragomerja v sezoni ......


ŠPORT

| |
18.01.2014      11:42
A A

Balinarji in balinarke Dragomerja v sezoni 2013/2014


Balinarji BŠD Dragomer smo z nastopanjem v 2. državni ligi uspešno zaključili sezono 2012/2013. Obdržali smo se v državni ligi, kar je bil poglavitni cilj ekipe. V sezoni 2013/2014 pa so cilji prve ekipe višji – vrnitev v 1. državno ligo. Po jesenskem delu je ekipa na sredini lestvice, vendar samo tri točke za vodečo ekipo Zabiče, tako da je zastavljeni cilj, vrnitev v 1. državno ligo, uresničljiv.


Članska ekipa Dragomerja Gut & Pet v sezoni 2013/2014: Miha Umek, Vinko Koprivec, Milan Jeraj, Matevž Plestenjak, Damjan Vindišar (stojijo od leve); Klemen Podgoršek, Branko Šefran, Tomaž Štrukelj, Tomaž Zupančič, Sašo Mar in Henrik Zupančič (čepijo od leve).
Članska ekipa Dragomerja Gut & Pet v sezoni 2013/2014: Miha Umek, Vinko Koprivec, Milan Jeraj, Matevž Plestenjak, Da...
Deli:

V letošnji sezoni v notranjski članski ligi sodeluje tudi ekipa Dragomer 2, ki jo sestavljajo večinoma starejši igralci. V medobčinski ligi smo sodelovali kar s tremi ekipami. Zelo močna pa je tudi ženska ekipa, ki prav tako sodeluje v notranjski ligi in na koncu jesenskega dela zaseda odlično drugo mesto.

Poleg igranja v državni ligi smo se udeležili tudi področnih prvenstev Notranjske, državnih prvenstev in raznih turnirjev po vsej Sloveniji. Na prvenstvih Notranjske smo osvojili večino naslovov notranjskih prvakov. Pomembnejši rezultati naših članov in članic: v paradni disciplini, igri dvojic, smo osvojili prva 3 mesta, v natančnem zbijanju smo osvojili prva 4 mesta, med posamezniki je naš igralec Milan Jeraj osvojil 3. mesto, v pokalu smo bili drugi in med starejšimi člani smo prav tako zasedli drugo mesto. Zelo dobro so nastopale tudi naše članice. Najboljšo uvrstitev so dosegle v pokalnem tekmovanju, kjer so bile tretje. S tem rezultatom so si tudi priborile sodelovanje na državnem prvenstvu. V nedeljo, 15. decembra, pa je reprezentanca OBZ Notranjske sodelovala na 2. memorialnem turnirju Jožeta Rebca, kjer je dosegla zelo lep uspeh. To je pravzaprav balinarski praznik ob zaključku balinarske sezone, na katerem sodeluje 10 območnih reprezentanc in 2 državni reprezentanci. Reprezentanco Notranjske so kot igralci Dragomerja sestavljali Vinko Koprivec, Milan Jeraj, Klemen Podgoršek in Branko Šefran. Reprezentanca je na koncu osvojila odlično 4. mesto. Treba pa je poudariti, da so za državni reprezentanci nastopili vsi sedanji in bivši svetovni prvaki.

Na sami prireditvi so bila podeljena tudi priznanja najboljšim balinarjem v pretekli sezoni ter posebna priznanja. Najvišje priznanje med balinarskimi sodniki, zlato piščalko, je iz rok predsednika Balinarske zveze Slovenije prejel Branko Šefran.

Septembra smo v sklopu občinske športne prireditve Športfejst organizirali 3. memorialni turnir Slavka Vindišarja, ki se ga je udeležilo 16 ekip iz vse Slovenije. Istega meseca smo priredili 1. ženski turnir, ki se ga je udeležilo 12 ženskih ekip. Žal nam je pri organizaciji ponagajalo vreme, tako da smo morali tekmovalni del izpeljati na baliniščih Jame v Notranjih Goricah. Tudi zaključni turnir, ki se ga udeležijo vsi balinarji in balinarke Dragomerja, smo zaradi slabega vremena morali kar trikrat prestaviti. Balinarji in balinarke Dragomerja in Loga bomo v naslednjih sezonah napeli vse sile, da bomo prišli do tako želenega pokritega balinišča.

 

Živko – 90 let

V oktobru je naš še aktivni balinar Živko Šajkič praznoval visok jubilej – 90 let. Balinarji in balinarke Dragomerja smo njemu v čast pripravili družabno prireditev, ki se je je udeležila večina aktivnih članov. 

 

Drage vaščanke in vaščani Občine Log - Dragomer!

Kot ste verjetno opazili, se člani balinarskega športnega društva lani nismo oglasili pri vas doma in zbirali prostovoljnih prispevkov za naš klub. Zaradi recesije smo se odločili, da vam tokrat koledarje podarimo brez prispevkov, naslednje leto pa se spet oglasimo. 

Zaželeli pa bi vam srečno, zdravo in uspešno novo leto. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!