Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Revija Kosec v spomin na čase, ki so minili


NOVICE

| |
23.01.2018      12:14
A A

Revija Kosec v spomin na čase, ki so minili


Včasih ni treba pogledati daleč, da vidimo kaj zanimivega. Mnogokrat tudi največji svetovni popotniki priznavajo, da se najraje vračajo v domači kraj. Ob tem se postavlja vprašanje, kako dobro v resnici poznam moj domači kraj. Kako dobro poznam ljudi, morda soseda, ali koga, ki ga tudi ni več med nami? Konec minulega leta je vsako gospodinjstvo prejelo na dom po en izvod nove številke revije Kosec, v kateri je opisana zgodovina, ki bi sicer utonila v pozabo ali pa se vsaj oddaljila od našega spomina.


Deli:

Svoj pogled na revijo je razkrila oblikovalka Barbara Nardoni, ki je nepogrešljivi del ekipe, ki poskrbi, da revija sploh lahko nastane: "K ustvarjanju revije Kosec sem bila kot oblikovalka povabljena pred leti. Do sedaj sem oblikovala tri revije in vsako posebej je bilo vznemirljivo ustvarjati. Zapisi v njej razkrivajo marsikatero zanimivost, ki je kot priseljenka nisem poznala, čeprav živim v družini, ki je zelo močno povezana s krajem in hkrati celotno občino. Pri ustvarjanju me navdihuje slikovno gradivo, ki ga poskušam vizualno poudariti in s tem revijo nadgraditi. Ker fotografije mnogokrat črpamo iz osebnih arhivov občanov, so le-te stare in slabše kakovosti, zato celotni oblikovni videz poudarja patino preteklih časov ali tako imenovani vintage stil. Tokratna revija me je navdušila predvsem s širokim izborom starih fotografij naših krajev in sem prepričana, da bo tudi vas. Revija s svojo bogato vsebino ni namenjena samo starejši populaciji, ki bo obujala spomine, namenjena je tudi mlajšim, ki se s tem lahko zavejo svojih korenin, jih ozavestijo in bogatejši z izkušnjami prednikov gradijo lastno sedanjost po svoji volji."


Besedilo in fotografiji: Peter Kavčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.