Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pošta vztraja: Delovnega časa ne bomo ......


NOVICE

| |
21.05.2014      18:51
A A

Pošta vztraja: Delovnega časa ne bomo podaljševali


Po srednjeročnih planih naj bi se tudi pošta na Logu preoblikovala v pogodbeno pošto.


Deli:

Novo posredovanje župana za proučitev možnosti po vnovični vzpostavitvi delovnega časa na loški pošti, kakršen je veljal pred 1. julijem 2012, ni obrodilo sadov. "Poudariti želimo, da cenimo in razumemo vaše prizadevanje za ohranitev poslovanja pošte v dosedanji obliki in s čim daljšim delovnim časom za uporabnike poštnih storitev. Kljub našemu skupnemu interesu, da kraju ponudimo potne storitve na način, ki bo krajanom najbolj ustrezal in zadovoljil pričakovanja lokalne skupnosti, moramo v Pošti Slovenije slediti tudi strukturnim spremembam na trgu poštnih storitev, ki bodo močno vplivale na naše poslovanje v prihodnje," so na Pošti zapisali v odgovoru Sumini. 

V pismu so znova predstavili razloge za krajšanje delovnega časa pošte. Tako naj bi splošna gospodarska in finančna situacija vplivala na aktivnosti in optimizacijo poslovanja vseh uporabnikov poštnih storitev, ki se odraža v manjšem povpraševanju po poštnih storitvah oziroma prenehanju oddaje nekaterih vrst poštnih pošiljk. Prestrukturiranje Pošte Slovenije naj bi narekovalo tudi popolno odprtje poštnega trga v EU in s tem večja konkurenca, elektronsko poslovanje, ki je začelo nadomeščati klasični poštni promet, ter tehnološke spremembe, ki vplivajo na spremembo navad uporabnikov. Sicer pa so v odgovoru še zagotovili, da je obstoječi delovni čas pošte 1358 Log v skladu z zakonodajo, saj je pošta odprta vse dni v tednu ter vsaj enkrat na teden v popoldanskem času po 15. uri.

Nič kaj optimistične pa niso napovedi Pošte glede tega, kaj bo s pošto na Logu v prihodnje: "V skladu z zastavljenimi dolgoročnimi strateškimi razvojnimi smernicami Pošte Slovenije smo v oktobru 2013 izvedli centralizacijo dostave poštnih pošiljk s pošte 1358 Log pri Brezovici na pošto 1351 Brezovica pri Ljubljani. Pričakovati pa je tudi, da se bodo manjšim stalnim poštam, ki smo jih že preoblikovali v pogodbene pošte v letih 2012 in 2013 oziroma jih bomo preoblikovali v skladu s planom za leti 2014 in 2015, v srednjeročnem planu pridružile še druge pošte, med katere spada tudi pošta 1358 Log pri Brezovici."

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!