Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Asfalt bo dobila cesta do dragomerškega ......


NOVICE

| |
20.08.2014      16:00
A A

Asfalt bo dobila cesta do dragomerškega pokopališča


Dela naj bi se po načrtih začela prihodnji mesec, asfalt pa naj bi položili do vrha strmine. Preostali, manj kritični ravni del ceste naj bi asfaltirali takrat, ko bodo preurejali pokopališče in gradili mrliško vežico. Gradnja ceste bi lahko ovirala spravilo lesa.


Deli:
Občina Log - Dragomer je izbrala izvajalca, ki bo asfaltiral cesto Pod Lovrencem. Kot nam je pojasnil Martin Martinčič, je občina prejela pet ponudb za gradnjo ceste. Izbran je bil najugodnejši ponudnik, Euro Grad, d. o. o., ki naj bi cesto poasfaltiral za 74.000 evrov, najdražja ponudba pa je bila za 11 tisočakov višja od izbrane. Trenutno še tečejo pritožbeni roki, gradnja pa bi se lahko začela po tem, ko bo izbira izvajalca postala pravnomočna. Če bo šlo vse po načrtih, če se nobeden izmed neizbranih ponudnikov ne bo pritožil, bi se gradnja ceste lahko začela septembra.

Kot smo še izvedeli, bo cesta široka tri metre, v sklopu gradnje pa bo urejeno tudi odvodnjavanje, ki je bilo ena izmed težav, ki so ji posvetili kar nekaj pozornosti. Župan Mladen Sumina nam je pojasnil, da je območje Pod Lovrencem plazovito, zato je treba biti pri načrtovanju odvodnjavanja zelo previden. Poleg tega pa se z odvodnjavanjem ne smejo poslabšati razmere v dolini, kjer bi zaradi nepravilno speljanih meteornih voda s ceste Pod Lovrencem lahko preobremenili že tako obremenjene vodotoke v Dragomerju, zaradi česar bi lahko poplavljalo. Zadnje mesece so tako proučevali možnosti, ki ne bi bile predrage in bi rešile perečo težavo. Kot so nam še pojasnili na občini, so rešitev našli v razpršenem odvodnjavanju.

Naj ob tem še omenimo, da bodo izvajalci cesto gradili od začetka gozda, se pravi od tam, kjer so jo leta 2010 zaključili, vse do vrha Griča. Ravninski del pa bo v tej fazi ostal peščen. V proračunu je za to investicijo sicer načrtovanih skoraj 30.000 evrov več, ki naj bi jih deloma porabili še za ureditev peščenega parkirišča, ki naj bi ga nasuli z gramozom in utrdili. Parkirišče naj bi asfaltirali po tem, ko bodo začeli celostno urejati pokopališče.

 

V času gradnje bo otežen dostop

Zaradi strmega terena in razmeroma ozke ceste bodo v času gradnje cesto morali zapirati, uporabnike pa občinska uprava prosi za razumevanje. Dostop do pokopališča bi bil lahko nekaj tednov, ko bo na Griču gradbišče, oviran. Prav tako pa bi zapora ceste lahko ovirala spravilo lesa. Kot smo se prepričali, trenutno v gozdovih v okolici cerkve sv. Lovrenca intenzivno poteka sečnja dreves, ki so bila poškodovana ob žledu. Na občini so nam pojasnili, da se z brezoviško župnijo že dogovarjajo o uskladitvi terminov gradnje in spravila lesa. Ostale lastnike gozdov pa prosijo, naj imajo v mislih, da bo predvidoma septembra Pod Lovrencem potekala gradnja ceste, in temu prilagodijo načrtovano čiščenje gozdov. Bolj natančni termini začetka gradnje naj bi bili znani do konca tega meseca.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!