Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
1°C
1°C
JUTRI
5°C
0°C
3628

Porezane veje ne sodijo v struge

Zaradi večjih količin odloženih vej, listja, porezanih živih mej in drugih organskih odpadkov ob in v strugah občinskih vodotokov je lahko ogrožena poplavna varnost.

Na občini opažajo, da v spomladanskih in poletnih mesecih nekateri občani odlagajo veje, listje, porezano živo mejo in druge organske odpadke v struge vodotokov in na brežine. Opozarjajo, da je takšno početje lahko potencialno nevarno, saj se ob večjih neurjih lahko vzpostavi pregrada, ki prepreči odtekanje vode vzdolž vodotokov, ti pa lahko prestopijo bregove ter začnejo poplavljati objekte in ceste. »Opisano odlaganje je še posebej nevarno na delih brežin pred ucevitvijo vodotokov. Iz navedenih razlogov vse pozivamo, naj se ne odlaga vej, listja in drugih organskih odpadkov na brežine ali v struge vodotokov,« poziva uprava. Dodaja še, da se lahko občani za odvoz večjih količin organskih odpadkov dogovorijo z JP KPV.

 

V. L.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi