Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomoč ob rojstvu otroka bi bila lahko višja


NOVICE

| |
14.03.2016      19:34
A A

Pomoč ob rojstvu otroka bi bila lahko višja


Enkratna denarna pomoč za novorojence v letošnjem letu ostaja približno enaka kot v preteklih letih. Na seji so svetniki potrdili novo ceno, ki je usklajena z indeksom rasti življenjskih potrebščin, v letu 2016 bo ta pomoč znašala 229,89 evra. Svetniki so razmišljali o povišanju tega zneska na 500 evrov.


Deli:

Večina slovenskih občin novorojenega občana nagradi z denarno nagrado. Ta znesek se v občini Log - Dragomer vsako leto usklajuje z indeksom rasti življenjskih potrebščin in bo letos znašal 229,89 evra, kar je za dober evro manj kot lani. V prihodnje bi bila ta pomoč lahko občutno višja ter se ne bi vsako leto usklajevala. Na seji so se svetniki razgovorili o predlogu odbora za negospodarstvo in javne službe družbenih dejavnosti, ki je predlagal nagrado v višini 500 evrov na novorojenca. V razpravi smo lahko slišali, da je takšna pomoč pozitiven signal in simbolno dejanje, ki kaže, da občina podpira nataliteto. O višini denarne pomoči niso kaj dosti govorili, bolj so razmišljali o tem, da bi bilo za spremembo višine pomoči potrebno imeti izdelano strokovno podlago, ki bi jim pomagala pri odločanju. Na koncu so sklenili, da bodo občinski upravi naložili, da začne s postopkom za spremembo odloka o enkratni denarni pomoči novorojencem. Med drugim naj bi analizirali, kakšne finančne posledice bi imel dvig pomoči ter ali bi bilo smiselno pomoč nameniti tudi kakšnim drugim skupinam. Večina slovenskih občin izplača denarno nagrado ob rojstvu otroka ne glede na dohodek občanov. V Borovnici ta pomoč znaša 400 evrov, na Brezovici 180, Občina Vrhnika pa izplača 150 evrov. Nekatere občine, med njimi je največja Mestna občina Ljubljana, pomoč dodeljujejo le socialno najšibkejšim občankam in občanom.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!