Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
15°C | 32°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 32°C
nedelja, 30.07.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
18°C | 35°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obnova šolske telovadnice je zaključena


NOVICE

| |
15.12.2014      12:28
A A

Obnova šolske telovadnice je zaključena


Velika šolska telovadnica ima novo, lepšo ter seveda bolj funkcionalno podobo. Zaradi izvajalčevega zamujanja pri delu so bili pouk in popoldanske dejavnosti v telovadnici ovirani kar nekaj tednov.


Deli:

V telovadnici so novembra potekala obnovitvena dela. Izbrani izvajalec je obnovil tlake in z novo podlago preplastil tla telovadnice. »V sklopu projekta je bila obnovljena obstoječa podlaga. Izbrani izvajalec jo je na poškodovanih mestih zapolnil in nato po celotni dolžini prebrusil. Sledilo je polaganje devet milimetrov debele upogljive talne obloge ter oznaka igrišč za košarko, odbojko, rokomet, tenis in nogomet,« je pojasnil Martin Martinčič iz občinske uprave. Nove rdeče igralne podlage, ki je zamenjala dotrajano in obledelo zeleno, so se zelo razveselili osnovnošolci. Ti so nam povedali, da je bila prejšnja podlaga dosti trša. Sicer pa se na šoli lahko pohvalijo tudi z novimi odbojkarskimi igrišči. »Postavili so se temelji za odbojkarsko igrišče. Naročene so bile nove mreže in drogovi,« je povedal Martinčič. Odbojko bodo lahko po novem igrali na enem velikem igrišču ali pa na dveh manjših. Za obnovo so na občini odšteli dobrih 31 tisočakov. Projekt sanacije tal šolske telovadnice je del evropsko financiranega programa Leader, iz tega naslova naj bi občina pridobila polovico sredstev.

 

Velika pridobitev, ki so jo izvedli sočasno z obnovo telovadnice, pa je ločeno ogrevanje. »Z dodatnimi ventili smo v sklopu sanacije uredili ločeno ogrevanje šolske telovadnice, ki je po novem neposredno povezana s kotlovnico,« nam je povedal župan Stanovnik. Ta ukrep bo omogočil samostojno ogrevanje telovadnice v popoldanskem času in med počitnicami, ko v telovadnici potekajo zunajšolske dejavnosti. Ker popoldne ne bo treba ogrevati celotne šole, naj bi tudi precej privarčevali. Obenem so stare radiatorje nadomestili z novimi, zaradi česar naj bi bile temperature v telovadnici v zimskih mesecih prijetnejše. Za obnovo sistema ogrevanja so odšteli 3500 evrov.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!