Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ženske so razvajali s plesno-glasbenim ......


KULTURA

| |
14.03.2015      12:43
A A

Ženske so razvajali s plesno-glasbenim prepletom


Log - Dragomer, 12. marec 2015 – Po lanski izjemno dobro sprejeti prireditvi ob dnevu žena je KUD Kosec tudi letos ob dnevu praznovanja ekonomske, politične in socialne enakopravnosti žensk na odru gostil številne glasbene in plesne goste, ki so obiskovalcem polepšali večer. Prireditev je spremljala še razstava klekljarskih in likovnih del.


Deli:
Na Koščevi prireditvi ob 8. marcu, mednarodnem dnevu žena, so organizatorji v središče pozornosti ponovno postavili vse ženske, dekleta in žene. Njihove čute so ustvarjalci prireditve razvajali z mešanico glasbenih zvrsti in plesnih korakov ter čudovito razstavo umetnin, ki so jih ustvarili spretni prsti klekljaric in dovršene poteze likovnikov.
Ta večer so na svoj račun zagotovo prišle ljubiteljice ter seveda tudi ljubitelji glasbe. Glasbeni program je bil zelo pestro obarvan. S klasičnimi ritmi sta prepričevala šestošolka Ema Brlan, ki je na svojo violino zaigrala prvi stavek sonate št. 8 Arcangela Corellija, ter Klemen Lorber, ki se je s trobento sprehodil v taktih Pink panterja, ki ga je spisal sloviti Henry Mancini. Za dobro in veselo vzdušje je poskrbel ansambel Presenečenje, ki deluje v okviru KUD Drenov Grič - Lesno Brdo. Ob preigravanju skladb v narodnozabavnih ritmih so obiskovalce pošteno zasrbeli prsti na nogah. Vzdušje so še stopnjevali člani Senožeškega tamburaškega orkestra, ki ga vodi Eva Dukarič. Ti so se prvič zbrali pred petimi leti, izdali pa so tudi že zgoščenko, z naslovom Po lojtrci gor in dol. S svojo glasbo so razveseljevali občinstvo po številnih krajih v Sloveniji, pot pa jih je zapeljala tudi v tujino. Pripadnice nežnejšega spola so se ob koncu prireditve raznežile še ob dalmatinskih ritmih. Zadišalo je po morju in borovcih, zadoneli so biseri dalmatinske klapske glasbe, ki je zazvenela iz grl slovenske klape Galeb.
Na odru pa so tokrat stali tudi naši mladi plesalci. Baletke Katje Vidmar so prijateljske vezi pletle v koreografiji Prijateljice, prvič pa so na odru stali tudi otroci iz folklorne skupine Nageljčki KUD Kosec, ki jih vodi Nataša Kogovšek. Kot je povedal povezovalec prireditve Emir Jušič, učence povezuje spoznavanje kulture, običajev in življenja v preteklosti, seznanjajo se s starimi šegami, plesi, z oblačili in igrami preteklega časa, majhen mozaik iz folklorne plesne kulture pa so predstavili tudi občinstvu.
Po koncu prireditve si je log-dragomerško občinstvo ogledalo še nežne čipke, ki so jih ustvarile spretne domače klekljarice. Njihovi unikatni izdelki bodo v večnamenskem prostoru osnovne šole razstavljeni do 24. marca.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!