Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobre ocene in nasveti za še boljše


KULTURA

| |
12.06.2015      8:08
A A

Dobre ocene in nasveti za še boljše


Študentke angleščine smo ocenile svoj napredek v znanju in učenje v skupini v letu 2014. Z oceno od 1 (najslabše) do 4 (najboljše) smo ovrednotile odgovore na vprašanja.


Deli:

Vprašanja so bila razvrščena v tri skupine: prva je bila namenjena lastnemu napredku v znanju, druga je vsebovala vprašanja, ali namenjamo pri učnih urah dovolj časa ponavljanju in utrjevanju snovi, branju angleških besedil, govornemu sporazumevanju v angleščini, poslušanju angleških besedil in razlaganju slovnice, vprašanja tretje skupine pa so se nanašala na zadovoljstvo s tečajem.  

Na vprašalnik smo odgovarjale študentke, ki smo celo leto 2014 obiskovale tečaj (skupno 6). Dve študentki sta obiskovali tečaj samo pol leta. Svoj napredek v znanju angleščine smo z eno izjemo ocenile s 3, najvišjo oceno vseh študentk je dobila razlaga slovnice z utemeljitvijo, da se učiteljica trudi z razlago toliko časa, da snov razumejo vse. Tudi vse ostale sestavine učne ure so bile ocenjene pozitivno (z oceno 4 ali 3), posamezne ocene 3 (čas, namenjen branju, poslušanju in sporazumevanju) so po našem mnenju posledica tega, da imamo na voljo le dve pedagoški uri, v tem času pa ni mogoče opraviti vsega. Poleg časovne omejitve so še drugi razlogi: so dnevi, ko smo učenke "priklopljene na počasen tempo", včasih je potrebno večkrat ponavljati poslušanje besedila, zato da ga razumemo vse, pri govornem sporazumevanju (dialogi) pa smo še vedno premalo pogumne, kljub nenehnim spodbudam učiteljice. Še najslabše se je odrezal čas, namenjen ponavljanju učne snovi (ena ocena 4, pet ocen 3). Študentke se zavedamo, da ni mogoče opraviti vsega ponavljanja pri učnih urah, vendar bi želele, da bi vsako uro namenili 10 minut ponavljanju snovi prejšnje ure. Odgovori na vprašanje, s čim smo pri urah angleščine najbolj zadovoljne, so pokazali uravnoteženo zadovoljstvo z vsem (konverzacijo, poslušanjem, branjem, razlaganjem) z eno izjemo – z  učenjem pesmi, tega smo imeli v lanskem letu premalo. Študentke smo še predlagale, da bi tečaj  podaljšali za eno uro in vpeljali 15 minutni odmor. O rezultatih evalvacije smo se v skupini pogovorili, še posebej o tem, da je dejanski napredek večji, kot smo ga osebno ocenile študentke, da je odvisen tudi od prisotnosti na tečaju, časa, ki ga lahko namenimo domačim nalogam in učenju doma.

Tečaj smo podaljšali za eno uro, med odmorom popijemo kavo, podaljšek pa izkoristimo za ponavljanje in učenje angleške pesmi. Prav tako je učiteljica sprejela pobudo, da prvih 10 minut učne ure namenimo ponavljanju, poleg tega pa bo tudi upočasnila hitrost pri razlagi nove snovi, tako da se bomo kar največ naučile pri učnih urah. Prav tako bo poskušala v daljšem časovnem obdobju zagotoviti ravnovesje med časom, namenjenim konverzaciji, branju in poslušanju. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!