Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 10°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Dragomerški je bilo vroče


NOVICE

| |
26.08.2013      19:34
A A

Na Dragomerški je bilo vroče


Temperature ozračja letos ni dvigovalo le vroče sonce, ki je poskrbelo za temperaturne rekorde, temveč tudi vroča debata o obnovi Dragomerške ceste. Med poletjem so stanovalci in občina vztrajali vsak na svojem bregu; slednja je, sicer na svojem zemljišču, želela razširiti cestišče, a se stanovalci s tem niso strinjali, saj so se bali, da bi lahko imela prenova negativne posledice za njihovo lastnino.


Deli:

Občina Log - Dragomer je poleti nadaljevala obnovo Dragomerške ceste. Energetika je v cestišče začela vgrajevati plinovodne cevi, občina pa je začela menjavo dotrajanega vodovodnega omrežja; namesto obstoječega mešanega kanalizacijskega sistema so začeli vzpostavljati ločeni fekalni in meteorni sistem. Obenem bodo posodobili javno razsvetljavo, zamenjali pa bodo tudi visokonapetostni električni kabel. "Na tem območju Dragomerja so pogoste prekinitve električnega toka. Po skoraj desetletju dogovarjanj z Elektrom Ljubljana smo dosegli, da zdaj po fazah menjajo obstoječe kable in vzpostavljajo zanke, ki bodo reševale eventualne izpade na posameznih območjih oziroma na posameznih vodih. Elektrika bo lahko prihajala z različnih koncev, kar do zdaj ni bilo možno," je pojasnil župan Sumina. 

Tudi na tem delu Dragomerške ceste so se na občini srečevali z manjšimi in nekoliko večjimi težavami. Prebivalce je zbodla razširitev Dragomerške ceste, ki jo bo občina izvedla na svojem ozemlju; pločnike bodo tako kot že na obnovljenem delu gradili na severni strani ceste. Po mnenju nekaterih stanovalcev naj bi bila taka rešitev slaba, saj bi odstranitev robnikov na levi strani lahko ogrozila tam ležeče hiše; tako kot že pred postavitvijo robnikov bi jih ob večjem nalivu lahko poplavljalo. Na eno stran so se postavili prebivalci, ki so se bali, da bi se jim poslabšalo bivalno okolje, in so se sklicevali na poznavanje soseske in razmer, na drugo stran pa projektanti s strokovnimi rešitvami. A kot je pojasnil župan, se razmere naj ne bi za nikogar poslabšale. "Pri načrtovanju projektiranja se težko pogovarjamo z vsakim posebej; eden ima take ideje, drugi drugačne, en sosed bi tako, drugi drugače. En kup primerov je, ko so sosedi na žalost tako ali drugače sprti in nekega konsenza vnaprej ni možno doseči," je dejal župan in dodal, da zaupajo rešitvam, ki jih predlaga stroka. 

Kot pravijo na občini, zaradi takšnih zapletov izgubljajo ogromno energije. "Po eni strani na občino dobivamo zahteve, da je treba ceste razširiti in poskrbeti za varnost otrok, po drugi strani pa ne dobimo podpore, da bi suvereno delovali na lastni zemlji, kaj šele da bi posegali v kogaršnjekoli zemljišče," je povedal Sumina in dodal, da bodo takšni posegi v prihodnosti potekali po vsej občini. Ko bo občina gradila kanalizacijo – še vedno upajo, da bo to v tej finančni perspektivi – bodo ceste razkopane po vseh treh naseljih.

 

Sicer pa zapleti s širitvijo ceste niso bili edini zapleti, s katerimi so se izvajalci srečevali med gradnjo. "Eden izmed zanimivih zapletov je bil ta, da so izvajalci odkrili ucevljen potoček, ki se je z meteorno kanalizacijo srečal na isti višini, in so morali najti neko rešitev, da se je to premostilo. Verjetno se bo kakšen takšen problem še pojavil, ker je v Dragomerju poleg Snešaka očitno še nekaj takšnih potočkov v ceveh," je pojasnil direktor občinske uprave Andrej Kos. Dodal je, da je bilo nekaj težav tudi zaradi prahu in zapore ceste: "Temu se žal ne da izogniti. Zato je bila kakšna pot nekoliko daljša, včasih pa se je treba obrniti in iti po drugi poti."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!