Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 5 do 10, na Primorskem do 13 °C.
0°C | 11°C
torek, 21.11.2017
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Log-Dragomerčane razburile višje položnice


NOVICE

| |
28.08.2013      20:33
A A

Log-Dragomerčane razburile višje položnice


Občinski svet je konec lanskega leta na seji sprejel nov odlok o nadomestilu za uporabo stavbnega zemljišča za območje Občine Log - Dragomer. Ta je izenačil plačevanje nadomestila na območju celotne občine. Posledica sprejema tega odloka so višje položnice za plačilo nadomestila na Logu in delu Lukovice, vendar so ti stroški enako visoki kot v Dragomerju in na delu Lukovice, kjer so do zdaj plačevali višje nadomestilo. Poleg tega je občina za odmerjanje nadomestila letos začela uporabljati Gursovo bazo, kjer pa se kvadrature v nekaterih primerih razlikujejo od podatkov, ki so jih na občini uporabljali prejšnja leta. Posledica – višje položnice.


Deli:

Pred odcepitvijo Občine Log - Dragomer pa tudi po njej je občina uporabljala stari vrhniški odlok o nadomestilu za uporabo stavbnega zemljišča. Po tem odloku so bila območja Loga in nekatera območja na Lukovici ovrednotena z nižjim številom točk kot območje Dragomerja in dela Lukovice – za primerljivo stanovanjsko hišo v Dragomerju in na Lukovici so posledično občani plačevali bistveno višje položnice kot na Logu. Letos pa so svetniki sprejeli nov odlok, ki je izenačil višino nadomestila po vsej občini. Posledično so se položnice ponekod precej zvišale.

Kot je pojasnil Martin Martinčič iz občinske uprave, se je letos na odločbe za odmero nadomestila za uporabo stavbnih zemljišč pritožilo 60 občanov, kar je približno za tretjino več kot lani. "Glede na novi odlok je ta številka pričakovana oz. celo nižja od pričakovane. Večina pritožb se nanaša na nezazidana stavbna zemljišča, in sicer na funkcionalna zemljišča k že obstoječim objektom. Nekaj pritožb je tudi v zvezi s točkovanjem in popravo podatkov o lastnikih nepremičnin," je pojasnil Martinčič in dodal, da se je na občini daleč največ ljudi oglasilo zaradi kvadrature nepremičnin, za katero se odmerja NUSZ. "Kvadrature so praviloma precej večje kot prejšnja leta. Vzrok ni v tem, da so hiše zrasle, ampak v tem, da so se za podlago uporabili podatki v bazi Gursa, ki se je vzpostavila na podlagi popisa nepremičnin; ta se je izvedel pred nekaj leti za potrebe novega enotnega nepremičninskega davka, ki naj bi začel veljati prihodnje leto," so povedali na občinski upravi. Kot so pojasnili, so kvadrature iz te baze znatno višje kot pa kvadrature, ki so jih imeli občani v okviru odmere NUSZ na občini prijavljene do zdaj. "Glede na to, da je Gursova baza uradna baza, se pritožbe v zvezi s kvadraturo na občini niso obravnavale, saj morajo občani morebitne nepravilnosti, ki so nastale ob popisovanju kvadratur, s popisovalcem najprej urediti na Gursu. Za naše območje je pristojen Gursov urad v Logatcu. Do zdaj je bilo teh uradnih poprav izjemno malo, saj kvadrature, ki so jih ljudje s popisovalcem vpisali v popisne liste, v največji meri držijo," so dodali.

Na občini so nam sicer še povedali, da podatki v Gursovi bazi še niso popolni. V delih, kjer so v ulici tipske hiše, ki bi morale imeti enake podatke, so ti zelo različni in odstopajo tudi za sto odstotkov. V teh primerih bodo občane pisno pozvali, naj se zglasijo v Gursovi pisarni v Logatcu in te podatke uredijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!