Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi svet plesni je lahko zanimiv


KULTURA

| |
28.11.2013      9:44
A A

Tudi svet plesni je lahko zanimiv


Vsekakor na to pritrdilno odgovarja Nevena Kralj z Loga, ki se že zelo dolgo časa ukvarja s fotografijo. Njeno pozornost je pritegnil droben svet plesni, ki se zdi marsikomu gnusen, a pogled od blizu razkrije tudi krhkost in lepoto tega skoraj nevidnega sveta.


Deli:

Nevena Kralj je nazadnje razstavljala v domžalski knjižnici, kjer je za Naš časopis povedala nekaj o sebi. ''S fotografijo se aktivno ukvarjam petnajst let. Najbolj me zanima narava s svojimi lepotami. Raziskujem travnike, reke, gore in vedno je na posnetkih vsaj nekaj bližinskih motivov.'' Kot pravi, jo je makro način fotografiranja popolnoma prevzel, kajti navdušile so jo strukture, ujete v objektiv, očarali so jo barvni prehodi in mehkoba cvetnega prahu.
''Po naključju sem nekega dne opazila plesen na hrani. Ne, ni bila lepa, vendar je nekaj na njej pritegnilo mojo pozornost. Vzela sem fotoaparat in zajela površino, ki je bila najbolj zanimiva. Nastala je prva fotografija, nad katero sem bila presenečena. Tako sem odkrila nov fotografski motiv. Pozneje so se na domači okenski polici množile plesni vseh vrst: na jogurtih, sadju, kuhanem rižu. Začelo se je pravo eksperimentiranje s hrano in nastavitvami fotoaparata ter se nadaljevalo z nizom zanimivih fotografij.'' 
Nevena pravi, da so jo plesni čisto prevzele. ''Rada bi jih spoznala do podrobnosti, se poglobila v njihove najmanjše delce, ujela praznine med grudicami, raziskala razpon barvnih nians in ovekovečila njihovo raznolikost.'' Tukaj vam prilagamo nekaj njenih izbranih del, ustvarjenih s fotoaparatom.

(gt, foto: Nevena Kralj)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!