Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Kradli motorne žage in LCD televizorje


KRONIKA

| |
06.05.2013      9:34
A A

Kradli motorne žage in LCD televizorje


Policisti Policijske postaje Vrhnika so imeli marca zopet obilico dela z vlomi, a pri tem zabeležili tudi večji uspeh. Po pravočasnem obvestilu občanov so namreč v večstanovanjskem naselju na Vrhniki ekspresno polovili tri nepridiprave, ki so si krajšali čas z nasilnim odpiranjem tujih kleti in vhodov v okoliške stanovanjske zgradbe, še preden bi jo le ti uspeli ucvreti na varno.


Simbolna fotografija
Simbolna fotografija
Deli:

POLICIJA SVETUJE

Da se zmanjša možnost, da nekdo postane žrtev vloma, policija priporoča, naj nepremičnina ne daje videza, da je "zapuščena". Najkoristnejša je t.i. medsosedska pomoč ali pomoč oseb, ki jim zaupate. Če se te osebe večkrat sprehodijo okoli hiše ali dvorišča, se s tem že zmanjša možnost izvršitve kaznivega dejanja.

Lastniki sami pa morate poskrbeti za primerno kombinacijo tehnično-mehanskega varovanja. V praksi to pomeni, da se okna ali vrata nadgradijo z notranjimi ovirami kot so npr. prečne zapore oken, vrat, dodatne blokade oken, postavljanje zagozd pod balkonska ali atrijska vrata... do vgradnje alarmnih naprav, ki imajo povezavo na pogodbeno podjetje, ki nudi storitve zasebnega varovanja, na mobilni telefon lastnika, itn. V slednjem primeru toplo priporočamo, da so o tem obveščeni tudi sosedje in da je vedno na voljo oseba, ki ima znanje, kako napravo v primeru odsotnosti ali nedosegljivosti lastnika izključiti. Alarmne naprave (ne glede na vrsto) morajo biti vgrajene strokovno. Priporočljivo pa je, da lastnik pozna način njenega delovanja. 

Okoli hiše je tudi priporočljivo nasuti pesek (povzroča hrup), pod okna pa nasad vrtnic ali drugih bodičastih rastlin. Vedno pogosteje opažamo, da lastniki zaradi zagotavljanja zasebnosti postavljajo ograje. Te okoliščine izkoriščajo tudi vlomilci, saj jim omogočajo, da pri svojem početju ostanejo prikriti.

Vsak posameznik mora prav tako oceniti, kaj mu določeni predmeti (nakit, umetniška dela, gotovina...) pomenijo in jih temu primerno tudi zavarovati (najem sefa...). V veliko pomoč policiji so fotografije odtujenih predmetov. Svetujemo, da vrednejše predmete fotografirate (nakit se npr. položi na temno podlago – blago, zraven se priloži merilo in nekajkrat fotografira), fotografije pa shranite.

V primeru, da lastnik ugotovi, da je bilo vlomljeno v objekt, naj takoj obvesti številko113 inv objekt ne vstopa (razen, če je potrebno preprečiti nadaljnjo škodo povzročeno z izpustom vode ali s požarom ali če je potrebno komu nuditi prvo pomoč), kajti storilec se lahko v njem še vedno nahaja, obenem pa se lahko z nestrokovnim vstopom uničijo pomembni sledovi kaznivega dejanja.

 

OBVESTILO: Dovoljenje za stalno prebivanje v obliki nalepke le še do sredine maja 2013.

Ministrstvo za notranje zadeve poziva vse tujce z dovoljenjem za stalno prebivanje v Sloveniji, naj čim prej, najkasneje pa do 18. maja 2013, zamenjajo dovoljenje za stalno prebivanje v obliki nalepke v potnem listu za dovoljenje v obliki kartice.

Kartična oblika dovoljenja je bila uvedena z novim zakonom o tujcih, nalepka pa velja le še do omenjenega datuma. S tem se boste izognili morebitnim nevšečnostim pri dokazovanju svojega statusa in pri uveljavljanju pravic, ki izhajajo iz tega statusa, vključno z nemotenim potovanjem zunaj Republike Slovenije. Zmanjšali boste tudi možnost ponarejanja listine. Dovoljenje za stalno prebivanje lahko zamenjate pri upravni enoti na območju, kjer prebivate. Stroški kartice znašajo 12 evrov.

Dovoljenja za prebivanje v obliki samostojne listine, to je kartice, so v EU začeli izdajati maja 2011 zaradi obveznosti po Uredbi Sveta (ES) št. 1030/2002 o enotni obliki dovoljenja za prebivanje za državljane tretjih držav. Državam članicam uredba dovoljuje, da se dovoljenja za prebivanje v obliki nalepke uporabljajo še dve leti po uvedbi dovoljenja za prebivanje kot samostojne listine. To obdobje se pri nas izteče 18. maja 2013.

 

Zbral in uredil:

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!