Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zeleno sporočilo tudi Občini Log - Dragomer


NOVICE

| |
24.07.2013      10:09
A A

Zeleno sporočilo tudi Občini Log - Dragomer


Tega je danes zjutraj županu Mladenu Sumini predal slovenski ultramaratonski kolesar Radovan Skubic Hilarij. Ta bo v edinstvenem podvigu s kolesom obiskal vseh 211 slovenskih občin in na svoji poti opozarjal na pomen povezovanja občin in varovanja okolja.


Deli:

Slovenski ultramaratonec se je lani lotil edinstvenega podviga – v dveh tednih prekolesariti vseh 211 slovenskih občin. Projekt je začel konec avgusta v Geometričnem središču Slovenije, kjer so ga na startu pospremili mladi kolesarji, pridružili pa so se mu tudi znani Slovenci. Četrti dan je med kolesarjenjem v bližini Cerknega padel in se poškodoval, zato se je projekt po le četrtini obiskanih občin prekinil. Radovan Skubic Hilarij podvig nadaljuje letos; v 12 dneh bo obiskal preostalih 159 občin in prekolesaril še okoli 2.200 kilometrov.

Kolesarjenje je začel včeraj, in sicer tam, kjer je lani padel. Občina Log - Dragomer je bila že 58 občina, ki jo je obiskal, in njegova današnja druga postaja. Lani jih je prekolesaril 52, včeraj pet, danes pa ga čaka kar štirinajst občin; med drugim se bo danes ustavil v prestolnici, na Bledu, Jesenicah in v Železnikih, današnjih skoraj 192 kilometrov pa bo zaključil v Kranjski Gori.

Na svoji poti bo v vse slovenske občine iz Srca Slovenije dostavil zeleno sporočilo, s katerim opozarja na pomen povezovanja in varovanja okolja. Hilarij je prepričan, da je ohranjanje naravnega okolja ključ do boljše kakovosti življenja na vseh ravneh, zato že skoraj 30 let izvaja odmevne "zelene" projekte (ob pridružitvi Slovenije Evropski uniji je tekel do Bruslja, pretekel je pot od Bohinjskega jezera do črnogorskega Črnega jezera, s kolesom se je odpravil na 10.000 kilometrov dolgo pot na olimpijske igre v Peking ter na 90-dnevno kolesarjenje za zeleni rekord Zemlje, v okviru katerega je prevozil več kot 25.000 kilometrov po območju dvajsetih občin v Sloveniji ...). Na svoji poti po Sloveniji bo promoviral tudi kolesarske poti Srca Slovenije za družine in bolj zahtevne cestne in gorske kolesarje, saj se zavzema za promocijo kolesarjenja kot ene od najbolj trajnostnih oblik mobilnosti in rekreacije.

 

Tako kot v preostalih občinah je tudi župan Loga - Dragomerja Mladen Sumina ob sprejemu ultramaratonskega kolesarja na skupni zemljevid Slovenije simbolno pritrdil lipov list. Kolesarski podvig "211 lipovih listov za zeleno Slovenijo" se bo zaključil 3. avgusta v Zagorju ob Savi, ultramaratoncu pa se bodo v znak podpore na kolesih pridružili tudi nekateri župani.

 

V. E.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!