Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Ob regionalki že prvi metri robnikov


EVROPSKI PROJEKTI

| |
19.10.2013      20:10
A A

Ob regionalki že prvi metri robnikov


Komunalno podjetje Ljubljana je konec avgusta začelo gradnjo 1,4 milijona evrov vrednega evropsko sofinanciranega projekta. V Občini Log - Dragomer bodo na desni strani ceste zgradili pločnike, na levi pa kolesarske poti. Dela trenutno potekajo na dveh gradbiščih.


Deli:

Pločniki ob regionalni cesti v naselju Lukovica počasi dobivajo končno podobo. Delavci Komunalnega podjetja Ljubljana so v enem mesecu položili prvih nekaj sto metrov robnikov, manjka le še preplastitev z asfaltom. Medtem pa so gradbeni stroji začeli brneti tudi pri križišču v Dragomerju, takoj za mostičkom, kjer so prav tako na desni strani delavci začeli graditi pločnike. Od konca avgusta, ko je KPL začel izvajati projekt, so v Dragomerju na lokaciji avtobusne postaje zgradili tudi predobremenilni nasip, ki ga bodo uporabili za umestitev avtobusnega postajališča in preureditev križišča. Kot smo izvedeli, bo križišče v Dragomerju trokrako, promet pa bodo usmerjali semaforji.

Cesta je trenutno polovično zaprta na dveh delih, na Lukovici in v križišču v Dragomerju, na obeh lokacijah je promet urejen izmenično enosmerno. Dela se bodo izvajala do zimskega obdobja, vse dokler bodo to dopuščale vremenske razmere. Končni rok za izvedbo del pa je, kot smo že poročali, 20. december 2014.

Dela bodo v prvi fazi potekala na desni strani, nato pa še na sedanjem odstavnem pasu, ki bo v prihodnosti namenjen kolesarjem, pešcem in traktorjem. Pred začetkom gradnje kolesarskih stez bo morala občina z izvajalcem in Direkcijo uskladiti tudi gradnjo kanalizacije in dela vodovoda Visoka cona Lukovica, ki sta prav tako predvidena na levi strani regionalke.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!