Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Ob regionalki že prvi metri robnikov


EVROPSKI PROJEKTI

| |
19.10.2013      20:10
A A

Ob regionalki že prvi metri robnikov


Komunalno podjetje Ljubljana je konec avgusta začelo gradnjo 1,4 milijona evrov vrednega evropsko sofinanciranega projekta. V Občini Log - Dragomer bodo na desni strani ceste zgradili pločnike, na levi pa kolesarske poti. Dela trenutno potekajo na dveh gradbiščih.


Deli:

Pločniki ob regionalni cesti v naselju Lukovica počasi dobivajo končno podobo. Delavci Komunalnega podjetja Ljubljana so v enem mesecu položili prvih nekaj sto metrov robnikov, manjka le še preplastitev z asfaltom. Medtem pa so gradbeni stroji začeli brneti tudi pri križišču v Dragomerju, takoj za mostičkom, kjer so prav tako na desni strani delavci začeli graditi pločnike. Od konca avgusta, ko je KPL začel izvajati projekt, so v Dragomerju na lokaciji avtobusne postaje zgradili tudi predobremenilni nasip, ki ga bodo uporabili za umestitev avtobusnega postajališča in preureditev križišča. Kot smo izvedeli, bo križišče v Dragomerju trokrako, promet pa bodo usmerjali semaforji.

Cesta je trenutno polovično zaprta na dveh delih, na Lukovici in v križišču v Dragomerju, na obeh lokacijah je promet urejen izmenično enosmerno. Dela se bodo izvajala do zimskega obdobja, vse dokler bodo to dopuščale vremenske razmere. Končni rok za izvedbo del pa je, kot smo že poročali, 20. december 2014.

Dela bodo v prvi fazi potekala na desni strani, nato pa še na sedanjem odstavnem pasu, ki bo v prihodnosti namenjen kolesarjem, pešcem in traktorjem. Pred začetkom gradnje kolesarskih stez bo morala občina z izvajalcem in Direkcijo uskladiti tudi gradnjo kanalizacije in dela vodovoda Visoka cona Lukovica, ki sta prav tako predvidena na levi strani regionalke.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!