Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Še nekaj utrinkov z decembrskih dogajanj v ......


KULTURA

| |
18.01.2014      13:03
A A

Še nekaj utrinkov z decembrskih dogajanj v KUD KosecDeli:

V decembrskem predprazničnem dogajanju smo v okviru ustvarjalnih delavnic pod vodstvom Milice Lavrenčič organizirali peko kruha. Spekli smo praznični kruh iz moke, masla, kvasa. Namesto mleka smo uporabili jogurt, kar daje kruhu bolj svež okus. Iz testa smo naredili pet plasti, vsako smo namazali z razgretim maslom. Iz teh plasti smo oblikovali kruh v obliki rože. Kruh je bil slasten in na oko lep, saj je dajal vtis sončnice.

Milica Lavrenčič

 

Člani KUD Kosec, ki obiskujejo tečaj angleščine pri mentoricah Olgi Drofenik in Milojki Babšek, so se za letošnji božič dobro pripravili. Naučili so se dve pesmici – Jingle Bells in Silent Night – ter ju ob kitarski spremljavi Jožeta in Iztoka zapeli na letošnji zadnji učni uri. Pa še župan jih je prišel poslušat. Le tako naprej!

Iztok Urban

 

V okviru sekcije Odbora za varovanje kulturne dediščine in prikaz starih običajev smo 24. decembra zvečer organizirali 3. tradicionalni pohod z baklami k polnočnici v farno cerkev na Brezovici. Kljub lepemu in toplemu večeru je bila udeležba skromna.

Lojzka Šarabon

 

Na novoletnem srečanju članov DU Log in na čajanki DU Log se je predstavila pevska skupina Spominčice ob spremljavi harmonikarja Smiljana Ogorevca. Bilo je lepo. Podobne dejavnosti se načrtujejo tudi za leto 2014.                                                 

Katja Hvalica

 

Na zadnjem srečanju bralnega krožka v letu 2013 smo spoznavali literarno zapuščino prezgodaj umrle pripovednice, prevajalke, novinarke, psihoterapevtke in humanitarne delavke Marjete Krese, ki je za svojo zbirko Vsi moji božiči leta 2008 dobila nagrado fabula. S svojim delom je pustila neizbrisno sled v slovenski literaturi in slovenskem kulturnem prostoru, premalo pa je morda poznan njen prispevek k medkulturnim stikom, saj je velik del svojega življenja preživela v tujini, predvsem v Nemčiji, kjer so predvajali njene radijske igre in kjer so tudi izšle njene dvojezične pesniške zbirke. V svojem zadnjem delu, romanu Da me je strah?, za katerega ji je Društvo slovenskih literarnih kritikov posthumno podelilo nagrado kritiško sito za knjigo leta 2012, je pred nami razprla avtobiografsko zgodbo svoje družine z vsemi usodnimi vprašanji, ki Slovence razdvajajo še danes.
Alenka Logar Pleško


KUD KOSEC, Anica Vengust
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018
Danes ni dogodkov.
28.01.2018 | Družabni dogodki
11. srečanje pri Svetem Pavlu na Vrhniki

Bodite prvi pri oddaji mnenja.