Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na izredni seji o dveh evropskih projektih


NOVICE

| |
05.08.2013      9:19
A A

Na izredni seji o dveh evropskih projektih


Log - Dragomer, 31. julij 2013 – Občinski svet se je sredi poletja sestal na svoji 10. izredni seji, na kateri je obravnaval štiri točke dnevnega reda. Svetniki so tokrat na mize dobili točke, povezane s kanalizacijskim projektom in projektom gradnje visoke cone na Lukovici. Sprva so potrdili investicijski program in dopolnitev Študije izvedljivosti za projekt Odvajanje in čiščenje odpadne vode v porečju Ljubljanice – 3. sklop ter pooblastili župana za podpis morebitnih dopolnitev omenjenih dokumentov. Nato pa so se seznanili še s študijo izvedljivosti projekta Oskrba s pitno vodo v porečju Ljubljanice ter pooblastili župana za podpis medobčinske pogodbe o medsebojnem sodelovanju pri izvedbi omenjenega projekta.


Deli:

Svetniki so na seji potrdili investicijski program in študijo izvedljivosti za projekt gradnje čistilne naprave in kanalizacije v Občini Log - Dragomer. Ta evropski projekt je ocenjen na skoraj 10 milijonov evrov oziroma brez davka na nekaj več kot osem milijonov. Glede na podatke v študiji izvedljivosti naj bi se gradnja začela že septembra letos, potekala pa naj bi do avgusta 2015. Dela naj bi se začela z gradnjo čistilne naprave in primarnega kanalizacijskega omrežja. Kot je pojasnil župan Sumina, pa ostaja odprtih še kar nekaj vprašanj, med drugim tudi, ali jim bo na občini uspelo projekt uvrstiti še v to finančno perspektivo. 

Na seji je župan svetnikom pojasnil ozadje sprejemanja postopkov, povezanih z gradnjo kanalizacije, ter razloge za dopolnitve dokumentov. Kot smo izvedeli, so imeli na občini kar nekaj težav s pridobivanjem služnosti. Tam, kjer teh ni bilo mogoče pridobiti, so zaradi tega spremenili projekte, kar je vplivalo tudi na podatke, ki so obdelani v investicijskem programu, v študiji izvedljivosti in zahtevku za potrditev pomoči. 

Občinska uprava je svetnikom pojasnila, da so pridobljena tri gradbena dovoljenja za kanalizacijo, manjkata še gradbeni dovoljenji za kanalizacijo Log in čistilno napravo, ki pa izpolnjujeta vse formalne pogoje in naj bi bili do izida Našega časopisa že pridobljeni. Občina je poleg tega izpeljala postopek izbire izvajalca za gradnjo kanalizacije in čistilne naprave, ki pa ni bil uspešen, saj se na javno naročilo ni prijavil noben ponudnik. Kot so pojasnili, bo sledil postopek z neposrednimi pogajanji; občina bo v nadaljevanju vsaj dvema ponudnikoma poslala zahtevek za ponudbo za gradnjo kanalizacije in čistilne naprave. 

Na občini so bili po drugi strani uspešni pri izbiri svetovalnega inženiringa in gradbenega nadzora, kjer je občina prejela le eno ponudbo. Izbrana sta bila družba Proplus in Jožef Lukman, vrednost del pa je 89.200 evrov.

 

Visoka cona Lukovica

Občina Log - Dragomer je leta 2009 skupaj z občinami Postojna, Pivka, Ig, Brezovica, Cerknica, Logatec, Vrhnika, Borovnica in Škofljica podpisala Medobčinsko pogodbo o medsebojnem sodelovanju pri projektu "Dograditev in rekonstrukcija vodovodnih sistemov na povodju zgornje in srednje Ljubljanice", s katero so občine pristopile k skupni izvedbi vodovodnih sistemov. V prvi fazi je Občina Log - Dragomer pri tem projektu sodelovala s tremi podprojekti, pri dveh skupaj z občino Vrhnika oziroma Borovnico, a ker sta ti dve pozneje iz sodelovanja izstopili, je občini ostal le en projekt – gradnja visoke cone na Lukovici. V okviru tega projekta bodo zgradili nov vodohran, ki naj bi ga napajalo črpališče z ustreznim napajalnim vodom. "S temi ukrepi bi formulirali ločeno višjo tlačno cono dela vodovodnega sistema. Namen izvedbe projekta je rešitev problematike občasnega pomanjkanja vode (v konicah) oziroma neustreznosti tlačnih razmer v vodovodnem omrežju." Projekt je v študiji izvedljivosti, ki so jo obravnavali svetniki na tokratni seji, ocenjen skoraj na 600 tisočakov. Iz kohezijskega sklada bo počrpanih 72 odstotkov sredstev (428.944 evrov), iz državnega proračuna 15 odstotkov, občina pa bo prispevala 12,7 odstotka oziroma skoraj 76 tisoč evrov. 

Svetniki so predinvesticijsko zasnovo za omenjeni projekt obravnavali že leta 2011. Ker pa so se vrednosti projektov zaradi splošnega stanja konkurence na področju gradbeništva občutno povišale in ker so nekatere občine povečale obseg projektov, so se morali z vrednostjo investicije na svojih sejah znova seznaniti vsi občinski sveti sodelujočih občin. 

Ob koncu seje je svet sprejel še sklep o spremembi Načrta razvojnih programov Občine Log - Dragomer za obdobje 2013–2016. Tega so prilagodili tako, da so zagotovili lastna sredstva za izvedbo investicije visoke cone na Lukovici v primeru, da bi bila občini odobrena nepovratna sredstva Kohezijskega sklada.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!