Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Plin naj bi po ceveh stekel pred koncem leta


€NERGIJA

| |
25.10.2013      11:04
A A

Plin naj bi po ceveh stekel pred koncem leta


Energetika Ljubljana nekoliko zamuja z oskrbo z zemeljskim plinom na že zgrajenem plinovodnem omrežju v Občini Log - Dragomer. Medtem ko so maja napovedovali, da naj bi se že priključeni uporabniki s plinom lahko začeli ogrevati jeseni, se začetek ogrevanja zamika za nekaj mesecev. Nič kaj obetavne pa niso niti napovedi o nadaljnjem širjenju plinifikacije občine.


Deli:
Energetika Ljubljana je v poletnih mesecih plinovodne cevi v občini položila do Osnovne šole Log - Dragomer. Medtem ko so že pridobili uporabno dovoljenje za dele omrežja, ki je bilo zgrajeno do konca letošnje pomladi, se pravi ob regionalni cesti in v južnem delu Dragomerja, naj bi v oktobru oziroma novembru pridobili še uporabno dovoljenje za preostalo omrežje. Kot so nam pojasnili, naj bi Energetika dovajanje plina v omrežje začela konec novembra oziroma na začetku decembra, plin pa naj bi v prvi fazi pritekel le po omrežju, ki že ima pridobljeno gradbeno dovoljenje.

Srečko Trunkelj z Energetike Ljubljana je razkril načrte za nadaljnje širjenje plinovodnega omrežja v občini: "V letu 2014 Energetika Ljubljana zaradi pomanjkanja finančnih sredstev ne načrtuje nadaljevanja gradnje plinovodnega omrežja v Občini Log - Dragomer." Kot je dodal, je izjema le Stara cesta, za katero pripravljajo dokumentacijo. "V primeru, da se bo interes za priključitev in začetek uporabe zemeljskega plina izrazil za več kot 50 odstotkov obstoječih stavb, se bo plinifikacija tudi izvedla," je zaključil Trunkelj.

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!