Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmalu naj bi izbirali izvajalca za rušenje ......


NOVICE

| |
22.01.2014      19:20
1
A A

Kmalu naj bi izbirali izvajalca za rušenje razpadajoče Darsove hiše


Na Darsu obljubljajo, da naj bi izvajalca za rušitvena dela izbrali do konca aprila.


Deli:

Log-dragomerška občinska uprava si že kar nekaj zadnjih let prizadeva, da bi Dars porušil zapuščeno hišo ob regionalni cesti na Logu. Postopki na Darsu se premikajo po polžje, a v letošnjem letu naj bi se stvari vendarle odvile. Več so pojasnili na Darsu: "Za omenjeni objekt imamo z izvajalcem Projekt, d. d., Nova Gorica sklenjeno pogodbo za izdelavo projektne dokumentacije za rušenje in pridobitev gradbenega dovoljenja. Skladno z zadnjim terminskim planom izvajalca naj bi ustrezno projektno dokumentacijo z gradbenim dovoljenjem pridobili do konca februarja 2014." Nato naj bi sledil postopek izbire izvajalca rušitvenih del na tem objektu z odstranitvijo ruševin, ki naj bi se zaključil do konca aprila, so dodali na Darsu.

Naj spomnimo, da je občina v preteklih letih lastniku zapuščene hiše – Darsu – poslala več dopisov, v katerih ga je pozvala k rekonstrukciji ali odstranitvi objekta, saj je ta zaradi propadanja in rušenja postal nevaren za mimoidoče, poleg tega pa zmanjšuje vizualno kakovost okolja. Napredka dlje časa ni bilo. Na Darsu so pojasnili, da so najprej preverjali možnost za prodajo nepremičnine, ki pa se je pozneje izkazala za neprimerno, predvsem zaradi neposredne bližine avtoceste, varovalnega pasu ter morebitne širitve avtoceste. Zato so na Darsu sklenili, da je objekt treba porušiti. A se je zapletlo, saj je bilo lastništvo objekta na Loški cesti 3, ki je bil pridobljen za potrebe izgradnje avtoceste, v zemljiški knjigi še vedno vpisano v korist prejšnjih lastnikov. Po večletnih prizadevanjih so bile podlage za prenos lastništva v zemljiški knjigi dokončno urejene v letu 2011, na podlagi česar je bil podan predlog za vpis zadnjega 2/3-deleža lastništva v korist RS. In od takrat se ni zgodilo praktično nič. Glede na obljube iz preteklih let bi morala biti dokumentacija za rušitev objekta izdelana že v začetku leta 2013, a se to ni zgodilo. Dokumentacija naj bi bila po zadnjih podatkih Darsa izdelana že do konca naslednjega meseca.

 

V. E. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Jože Remec
Jože Remec Se strinjam0 Se ne strinjam0
Podobno hitro peljejo postopek za rušitev Zrimškove hiše v občini Log-Dragomer s to razliko da tam traja postopek od l 2012

23.01.2014 ob 12:34:42 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran