Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V okolju za 1 tono manj odpadkov


NOVICE

| |
21.04.2014      18:27
A A

V okolju za 1 tono manj odpadkov


Log - Dragomer, 29. marec 2014 – Prostovoljci z Lukovice, Loga in iz Dragomerja so se na sončen pomladni dan udeležili čistilne akcije, ki je letos potekala pod geslom "Čisto bo". Okolico cest, travnike, gozdne poti in zelenice je čistilo blizu sto prostovoljcev.


Deli:

Občina Log - Dragomer je tudi letošnje leto sledila dolgoletni tradiciji organiziranja čistilnih akcij. Te so v zadnjih nekaj letih potekale v okviru vseslovenske oziroma barjanske čistilne akcije, tokrat pa so jo, tako kot v letih poprej, organizirali na območju, ki ga pokriva Komunalno podjetje Vrhnika. Akciji so se na ta dan pridružili prostovoljci v občinah Borovnica, Vrhnika in Log - Dragomer, kjer sta za odlično koordinacijo znova poskrbela Ludvik Rožnik in Blaž Rupnik. Tako kot v preteklih letih sta koordinatorja prostovoljcem pred akcijo razdelila rokavice in vreče za ločeno zbiranje odpadkov, prostovoljce razdelila v skupine ter jim dodelila območje za čiščenje.

Občani so čistili območje ob najbolj prometnih poteh, javne površine in zelenice, podali pa so se tudi na Barje, travnike in rob gozda. Marsikdo se je čistilni akciji pridružil zaradi okoljske ozaveščenosti, po drugi strani pa so občani lepo, sončno vreme izkoristili za preživljanje v naravi in tako naredili nekaj koristnega tako za naravo kot zase. Sicer pa smo še izvedeli, da je v naravi iz leta v leto manj odpadkov, o čemer pričajo tudi podatki o količinah zbranih odpadkov. Leta 2010 so jih iz narave odstranili kar 5,8 tone, lani 760 kilogramov, letos pa nekoliko več, in sicer 1.060 kilogramov. Na Komunalnem podjetju Vrhnika so nam pojasnili, da so prostovoljci letos iz okolja odstranili 742 kilogramov mešanih komunalnih odpadkov in 318 kilogramov PVC-ja.

Največ dela so imeli prostovoljci ob najbolj prometnih poteh, predvsem ob regionalki, kjer so odpadki ležali zlasti v grmovju, sicer pa je kritično tudi na bolj neobljudenih delih občine, so nam še povedali občani, ki so se pridružili občinski čistilni akciji.

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!