Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 6°C
petek, 23.11.2018
5°C | 8°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 8°C
nedelja, 25.11.2018
8°C | 12°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izdelava naravne kozmetike doma


NOVICE

| |
15.03.2018      8:41
A A

Izdelava naravne kozmetike doma


Darja Rojec, domačinka z Loga, je širši javnosti znana kot članica združenja Europa Donna, ker pa je po izobrazbi kemičarka, to znanje s pridom izkorišča in na delavnicah, kot je bila tudi ta v osnovni šoli Log - Dragomer, ki jo je organiziral KUD Kosec, izobražuje ženske po celi Sloveniji. Ste vedeli, da lahko doma na zelo preprost način izdelate izredno kakovostne kozmetične izdelke? Vse, kar potrebujete, je nekaj osnovnih kuhinjskih pripomočkov, kakovostne naravne sestavine in seveda znanje. Ker se dobro zaveda, da znanja nikoli ni dovolj, se tudi dandanes redno izobražuje, po sveže znanje gre celo na univerzo.


Deli:

Na vprašanje, kaj je namen teh delavnic, Darja odgovarja takole: "Bistvo je, da ženske izobrazimo, kako lahko doma naredijo na poceni način in s kakovostnimi sestavinami, ki jih imajo že tako ali tako doma, zelo zdravo kozmetiko. Z minimalnimi dodatki pri kupovanju. Morda je treba kupiti le kakšno eterično olje in E-vitamin in že dobite desetkrat boljšo kozmetiko, kot jo lahko kupite v trgovini. Vsekakor je najbolj 'na komot' vzeti kremo s police, ampak vse trgovinske kreme vsebujejo hormonske motilce, konzervanse, ki sami po sebi motijo delovanje hormonov. Dodajajo jih zaradi stabilizacije, izgleda in obstojnosti. Toda koža vse to vsrka in snovi preidejo v kri ter se odlagajo v notranjih organih. Tako pride do raznih bolezni. Če pa je človek že bolan, pa vse to še pospeši razvoj bolezni. Ko ljudje spoznajo, kaj vse lahko naredijo doma, se jim dejansko odpre nov svet."

Darja, ki je sicer tudi izredno dejavna članica gibanja za ozaveščanje o raku na dojki Europa Donna, je zelo plastično predstavila, kaj vse lahko izdelamo doma: "Če naštejem le nekaj izdelkov, ki jih je sila preprosto izdelati doma brez dodatnega kupovanja opreme, kemijskih pripomočkov ali dragih  surovin: vsakdo ima doma gospodinjski mešalnik, posodo, v kateri lahko zavre in prekuha vodo. Samo kreme za obraz, ki jih izdelujemo, so tri, potem je tu olje za intimno nego oziroma opekline. Magnezijevo olje proti krčem. Potem je tu aspirator za nos, ki pomaga pri težavah s smrčanjem pri demenci, kjer si pomagamo z različnimi eteričnimi olji. Doma lahko izdelamo tudi losijon za telo. Na primer, iz enega lista aloje vere lahko v kombinaciji s kokosovim oljem dobimo deset velikih pakiranj kreme, ki jo uporabljamo po tuširanju ali sončenju. Za vse, ki želijo kremo proti staranju, pa dodamo še hialuronsko kislino. Vse te sestavine so dosegljive v prosti prodaji v specializiranih trgovinah." Darja poudarja, da so vse te sestavine naravne. V olju rakitovca je ogromno vitamina C, olje iz pšeničnih kalčkov je bogato z vitaminom E, olje iz korenčka pa z vitaminom A. Vsa ta olja se v domače kreme dodaja po kapljicah in steklenička za, recimo, osem evrov zadostuje za dolgo časa. Recepte za bio kozmetiko sicer najdete tudi v knjigi, ki jo je Darja napisala, lahko pa obiščete eno od naslednjih delavnic. Naslednja priložnost bo že 9. aprila, ko bo naslednja delavnica v osnovni šoli Log - Dragomer.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 464
Izšla: 05.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2018 | Kultura
Pogovor ob čaju z Dušico Kunaver

Bodite prvi pri oddaji mnenja.