Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Vloga za kanalizacijo še ni bila oddana


EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.04.2015      13:28
1
A A

Vloga za kanalizacijo še ni bila oddana


Pred enim mesecem smo poročali, da naj bi Občina Log - Dragomer do konca marca oddala vlogo za pridobitev kohezijskih sredstev za odvajanje in čiščenje odpadne vode v porečju Ljubljanice v finančni perspektivi 2014–2020. A se to ni zgodilo, pa ne zato, ker na oddajo ne bi bili pripravljeni na občini, temveč zato, ker na ministrstvu še niso pripravili obrazcev.


Deli:

Vloga za pridobitev evropskih kohezijskih sredstev za gradnjo kanalizacije in čistilne naprave v Občini Log - Dragomer je pripravljena, nam je potrdil župan Miran Stanovnik in dodal, da zdaj čakajo le še na potezo države. »Mi imamo vse pripravljeno, vendar vloge nimamo kam oddati. To je tako, kot da bi rekel, da ne moremo oddati pisma, če nimamo nabiralnika,« je stanje slikovito opisal župan.

Povedal nam je, da ministrstvo podaljšuje roke, krožijo pa različne informacije o datumu, ko bodo na tej instituciji pripravljeni na sprejem vlog za pridobivanje evropskih sredstev. Stanovnika roki ne skrbijo, saj je občina pripravljena, da takoj, ko jim bodo dali zeleno luč, vlogo odda.

Kot smo že poročali, se z novo finančno perspektivo financiranje naj ne bi spreminjalo. Evropski kohezijski sklad naj bi še vedno prispeval 68 odstotkov sredstev, iz državnega proračuna naj bi pridobili 12 odstotkov sredstev, preostalih dvajset odstotkov pa bo morala pokriti občina. »Kar pomeni, da mora občina zagotoviti 2,400.000 evrov neto v naslednjih petih do sedmih letih. Seveda pa pokriva tudi strošek DDV, kar skupaj nanese 4,941.932 evrov.« Projekt je sicer ocenjen na 14 milijonov evrov. S temi sredstvi naj bi zgradili 23 kilometrov kanalizacijskih vodov, največ na Logu, in sicer skoraj 12 kilometrov, 7,5 kilometra v Dragomerju in tri na Lukovici. V okviru projekta predvidevajo tudi gradnjo čistilne naprave, ki je projektirana na 5000 populacijskih enot. 

 

V. L.


4 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Nada Matić
Nada Matić Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni,
kako pa uspejo reševati ta problem oddaje vloge druge občine? Recimo v naši neposredni bližini je Horjul, ki v tem projektu bistveno prednjači, namreč po informacijah sodeč so že v gradnji kanalizacije.
Lp

17.04.2015 ob 7:20:20 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran