Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Septembra gradnja dragomerškega križišča


EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.08.2014      10:32
A A

Septembra gradnja dragomerškega križišča


Še pred tem naj bi delavci Komunalnega podjetja Ljubljana, ki gradi kolesarske steze ob regionalni cesti, asfalt položili na že utrjenih peščenih kolesarskih stezah med križiščem za Dragomer in kapelico na Lukovici ter uredili križišče za Dolino.


Deli:

Poleti se je ob regionalni cesti sočasno z gradnjo kanalizacije in vodovoda pospešeno nadaljevala gradnja 1,6 kilometra dolgega odseka kolesarskih stez in pločnikov. Pločniki na desni strani cestišča so v zaključni fazi, zgrajen pa je tudi že del kolesarskih stez med križiščema za Dolino in Dragomer ter med dragomerškim križiščem in osnovno šolo. Kot so nam pojasnili v službi za odnose z javnostmi DRSC, naj bi še pred začetkom šolskega leta asfalt položili na kolesarskih stezah med Dragomerjem in Lukovico. »Asfaltiranje med križiščem za Lukovico in hišami na Vrhniški cesti 1–9 je predvideno v tem, 34. tednu. Asfaltiranje križišča za Lukovico in Notranje Gorice (K7) oziroma ureditev odseka kolesarske povezave, na katerem se ta nahaja, je predvideno do 28. 8. 2014.«

V okviru tega več kot 1,4 milijona evrov vrednega projekta, ki se sofinancira s sredstvi Evropske unije, bodo preuredili tudi križišči. Lukovško križišče naj bi do izida Našega časopisa že kazalo svojo končno podobo, dragomerško pa naj bi začeli graditi septembra. Več pa Helena Petrina iz službe z odnose z javnostmi: »Urejanje križišča K8 (Dragomer) je predvideno od začetka septembra do konca leta. Izvajalec del je KPL, d. d., Ljubljana. Ureditev obsega dograditev križišča z levim zavijalnim pasom za Dragomer ter novimi površinami za pešce in kolesarje. Križišče bo semaforizirano.«

Ob asfaltiranih pločnikih pa v oči bode še precej neurejena pešpot med Lukovico in Dragomerjem. Kot smo izvedeli, ta ni predvidena za asfaltiranje. Na DRSC so nam pojasnili, da naj bi bila pešpot v skladu s projektno dokumentacijo urejena v makadamski izvedbi. Takšna ureditev, kot kaže, ni pogodu niti občinski upravi, ki naj bi se pogajala z DRSC, da bi bila pešpot v okviru tega projekta urejena z asfaltom.

Omenjeni projekt, ki ga je pripravila Direkcija RS za ceste, je del kolesarske poti od Brezovice do Logatca, ki se sofinancira s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj. S tem projektom želijo poskrbeti za prometno varnost, so nam še pojasnili na DRSC. »Prioriteta Evropske unije, ki sofinancira izgradnjo cestne infrastrukture ter ne nazadnje tudi direkcije za ceste, je zagotoviti prometno varnost za vse udeležence v prometu, predvsem pa se posebna pozornost namenja šibkejšim udeležencem v prometu, slednje je prioriteta tudi v preostalih članicah EU. Menimo, da je varnost na prvem mestu, zato sta tudi gradnja in vlaganje v tovrstne projekte gospodarsko upravičena.«

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!