Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Elektro Ljubljana v Dragomerju gradi nov ......


NOVICE

| |
25.11.2015      8:24
A A

Elektro Ljubljana v Dragomerju gradi nov kablovod


Dela naj bi bila v primeru ugodnega vremena zaključena v drugi polovici decembra. Do takrat naj bi izbrani izvajalec Teleg-m na Grivi, Lazah in Poti za Stan v cesto vgradil 20-kW kablovod, sočasno pa je k izgradnji infrastrukture pristopila tudi občina.


Deli:

Že od sredine oktobra na dragomerskih ulicah ropotajo gradbeni stroji podjetja Teleg-m, ki med transformatorskimi postajami pri gasilskem domu, Graben in Dragomer – montažno naselje napeljujejo nov kablovod. Ugodne vremenske razmere gredo izvajalcu zaenkrat na roko, dela pa naj bi bila zaključena do 21. decembra. H gradnji infrastrukture je pristopila tudi občina. Kot nam je povedal Jure Jančič iz občinske uprave, so kablovodi po naselju Dragomer položeni, še pred izidom Našega časopisa pa naj bi se začela tudi prenova Poti za Stan. Tam je predvideno polaganje zaščitnih cevi in jaškov javne razsvetljave. Prenova na tem delu naj bi se nadaljevala prihodnje leto, ko naj bi Energetika Ljubljana tu položila plinovod. »Energetika je pridobila dovoljenje za gradnjo plinovoda. Z njimi smo dogovorjeni, da gremo v prihodnjem letu v sočasno gradnjo vodovoda in plinovoda,« je pojasnil Jančič. Kot dodaja, občina razmišlja tudi o gradnji fekalnega in meteornega kanala: »Na 60-metrskem odseku Poti za Stan je predvidena gradnja fekalnega in meteornega kanala. Zaradi širine ceste je smiselna sočasna gradnja, kajti na tem delu bo velika koncentracija komunalnih vodov in kasnejši posegi bodo zelo oteženi.« Investicijo bi radi izpeljali s pomočjo evropskih sredstev. Kot smo že poročali, je občina oddala vlogo za pridobitev evropskih kohezijskih sredstev, a odgovora, ali bodo sredstva odobrena, še ni dobila. »V kolikor se bo izkazalo, da zaradi okoliščin kasnejših posegov ne bo mogoče izvajati, bomo hkrati z vodovodom gradili tudi omenjeni fekalni in meteorni kanal,« nam je še pojasnil Jančič.

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!