Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Telekom je začel z gradnjo optičnega omrežja...


NOVICE

| |
24.02.2016      10:09
A A

Telekom je začel z gradnjo optičnega omrežja


Celotno območje občine Log - Dragomer naj bi bilo v prihodnje pokrito z zmogljivejšim optičnim omrežjem. Telekom Slovenije je že začel s posodobitvami. Optiko naj bi dobili vsi, a le če ne bo težav s pridobivanjem služnosti.


Deli:

Največji slovenski telekomunikacijski operater bo po nekaj letih premora nadgradil še širokopasovno omrežje na Logu in delu Lukovice. Kot nam je pojasnil župan Miran Stanovnik, sta Dragomer in del Lukovice zelo dobro pokrita z optiko, ki je bila zgrajena leta 2007, ostali deli občine pa so v tem smislu podhranjeni. Optiko oziroma bistveno hitrejše širokopasovne storitve, kot jih omogoča bakreno omrežje, naj bi po novem imele vse hiše v občini. »Občina Log - Dragomer je uvrščena kot prvi projekt investicij s področja optičnega omrežja v Sloveniji. To je nadaljevanje res dobro začetega sodelovanja s Telekomom Slovenije, ki nam uresničuje dolgoletne želje, ki pa so danes v okolju, v katerem živimo, že nuja,« nam je zaupal župan. Dodal je, da naj bi pokritost celotne občine s sodobno optično povezavo prinesla možnosti za napredek, saj to omrežje zagotavlja izjemno zanesljivo, hitro in varno uporabo širokopasovnih storitev, kot so internet, internetna telefonija in televizija. Z optiko naj bi pokrili območje celotne občine, zaplete pa se lahko, če operaterju ne bi uspelo pridobiti služnosti. Pri pridobivanju soglasij Telekom upa na pomoč občine. »Morda nas čaka še kakšno pridobivanje služnosti, pri tem pa računamo na močno sodelovanje občanov, za katere verjamem, da bodo v tem projektu prepoznali velik pomen za občino,« še pravi Stanovnik.  


V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!