Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

DRSC že objavila javno naročilo za kolesarske ......


PROMET

| |
17.01.2013      20:56
A A

DRSC že objavila javno naročilo za kolesarske steze


Kot smo že poročali, naj bi se letos nadaljevala gradnja kolesarskih stez in pločnikov ob regionalni cesti med Lukovico in Dragomerjem. Ministrstvo za infrastrukturo in prostor oziroma Direkcija Republike Slovenije za ceste je že objavila javno naročilo za gradnjo 1,6 kilometra dolgega odseka, zainteresirani pa lahko svoje ponudbe oddajo do 7. februarja.


Letos bodo kolesarske steze in pločnike gradili od Lukovice in skoraj do osnovne šole.
Letos bodo kolesarske steze in pločnike gradili od Lukovice in skoraj do osnovne šole.
Deli:

V prihodnjih mesecih, odvisno od izbire izvajalca del, bodo na Lukovici začeli graditi kolesarske steze in pločnike. Gradnja naj bi glede na razpis potekala ob regionalni cesti med Vrhniško cesto 1 (200 metrov za odcepom za ulico Pod gradom), zaključila pa naj bi se 200 metrov pred odcepom za osnovno šolo oziroma drugim križiščem za Dragomer. Na omenjenem odseku naj bi na levi strani ceste obstoječi makadam preuredili v mešano prometno površino. Ta bo široka okoli tri metre in bo od regionalne ceste ločena z novo enostransko jekleno varnostno ograjo, podobno kot na odseku med Drenovim Gričem in Sinjo Gorico. Namenjena pa bo prometu pešcev in kolesarjev ter dostopu lastnikov parcel in objektov. Na desno stran ceste, v smeri Vrhnike, bodo vgradili nov hodnik za pešce, ki bo predvidoma širok dva metra. Zunaj naselja bo hitrost vožnje omejena na 70 km/h.

 

Ob gradnji kolesarskih stez bodo uredili tudi križišča na omenjenem odseku. V križišču z Dolino bodo uredili prehod za pešce, preuredili pa bodo tudi križišče na vhodu v Dragomer. To bo po novem semaforizirano, imelo pa bo dodatne pasove za leve zavijalce in obstoječi pas za desne zavijalce.

 

Tako kot smo že poročali, naj bi ob gradnji kolesarskih poti sočasno potekala gradnja vodovoda in kanalizacije. "V delu, kjer se bosta urejala kolesarska steza in pločnik, se bo izvajala tudi gradnja vodovoda, in sicer od odcepa za ulico Pod gradom ob Vrhniški cesti proti Dragomerju v dolžini približno 100 metrov, nato bo vodovod prečkal cesto in se nadaljeval v dolžini približno 80 metrov, kjer se bo priključil na obstoječi vodovod DN 100 na odseku 3.0+ 40.00 na ulici ob objektu Vrhniška cesta 1," je pojasnil Jure Jančič iz občinske uprave. Sočasno bodo vgrajevali tudi kanalizacijo, zato med ministrstvom in občino že potekajo aktivnosti, s katerimi poskušajo doseči, da bo predčasna gradnja kanalizacije ob regionalni cesti priznani strošek v okviru kohezijskega projekta Čista Ljubljanica – odvajanje in čiščenje odpadnih voda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!