Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vse najboljše, mamice


NOVICE

| |
14.04.2013      21:03
A A

Vse najboljše, mamice


Log - Dragomer, 25. marec 2013 – Učitelji in učenci Osnovne šole Log - Dragomer so v sodelovanju z Občino Log - Dragomer in Kulturno-umetniškim društvom Kosec pripravili prireditev ob materinskem dnevu. Tako kot v preteklih letih je tudi tokrat večnamenska dvorana osnovne šole skoraj pokala po šivih, saj so jo mamice, babice, tete pa tudi drugi obiskovalci napolnili do zadnjega kotička. Ustvarjalci so poskrbeli za zelo dinamično, pestro, skratka odlično prireditev, ki je mamicam pričarala nasmeh na obraz.


Deli:

Prireditev, ki jo tradicionalno pripravi osnovna šola v sodelovanju s KUD Kosec in njegovo Sekcijo za ohranjanje kulturne dediščine in starih običajev, je tako kot vsako leto privabila množico obiskovalcev. Vse mame in dame so člani sekcije, ki deluje v okviru Kosca, razveselili z nageljnom, simbolom slovenstva, ki so ga prejele v želji, da bi praznik preživele karseda lepo. Po tradicionalnem nagovoru Ludvika Rožnika so prireditev odprli prvošolci. Ti so s plesom Račke občinstvo spravili na noge, da je zamigalo skupaj z njimi. "Mamice so tiste, ki so nas devet mesecev pod srcem nosile, nam z ljubeznijo uspavanke pele in čarobnost sveta pokazale," je ljubezen mam opisal eden izmed osnovnošolcev. In tako kot so mame z nežno pesmijo pomirile otroški jok, je tokrat zborček s svojo pesmijo napolnil srca vseh mam. Na prireditvi smo zborček slišali večkrat; na odru so se mu pridružili petošolci na klavirju, flavti in harmoniki, zborovsko petje pa je na kitari spremljala tudi zborovodkinja. 

Za pravo navdušenje v dvorani so poskrbeli drugošolci, ki so na odru zaplesali ob priredbi popularne Psyjeve uspešnice Gangnam Style. Ti so za občinstvo pripravili "Naporen mama style", medtem ko so mame opravljale gospodinjska opravila, očetje pa posedali in brali časopise. Kakšne so mame, pa so z recitacijo občinstvu povedali tudi tretješolci in četrtošolci. Tretješolci pa so za zbrane pripravili še igrico Mama je rekla. 

Za prijeten konec so otroci poskrbeli s pesmijo U-b-o-g-a-j očka in mamico, ki so jo zapeli vsi nastopajoči osnovnošolci. Ob tej priložnosti so se v kulturnem društvu zahvalili vsem nastopajočim in vsem, ki so pomagali izpeljati prireditev. "Zahvaljujemo se ravnateljici Mihaeli Mrzlikar, Občini Log - Dragomer in vsem mentorjem, ki so pomagali pri izvedbi kulturnega programa," je čudovito prireditev sklenila Anica Vengust, predsednica KUD Kosec.


Vesna Erjavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!