Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na področju zdravstva še veliko dela


NOVICE

| |
15.04.2013      20:33
A A

Na področju zdravstva še veliko dela


Log-dragomerški občinski svetniki so se na seji seznanili z aktivnostmi za izgradnjo zdravstvenega centra v Občini Log - Dragomer. Zemljišče, kjer naj bi stal center, je v lasti občine. Izbrali so idejno zasnovo objekta ter med drugim prejeli potencialne ponudbe izvajalcev zdravstvenih storitev in poslali zahtevek za organiziranje podružnične lekarne. A občina bo imela še zelo veliko dela; najprej bo morala poiskati ustrezen prostor za začetek delovanja splošnega zdravstva ter pridobiti več soglasij.


Idejno zasnovo zdravstvenega centra je pripravil Arhe, d. o. o., Hiše riše arhitektura.
Idejno zasnovo zdravstvenega centra je pripravil Arhe, d. o. o., Hiše riše arhitektura.
Deli:

Eden izmed ciljev Občine Log - Dragomer je organizacija splošnega zdravstva v občini. Občani zdaj koristijo zdravstvene storitve sosednjih občin, predvsem Vrhnike, Brezovice in Ljubljane, na območju občine delujeta le zobozdravnica s koncesijo in zobozdravnica v osnovni šoli. Nekaj korakov za organiziranje zdravstvene oskrbe v občini je bilo sicer že narejenih, a bo do rešitve potrebnega še veliko dela in časa. Kot smo že poročali, je občina jeseni 2010 na podlagi ponudb za promotorstvo za projekt javno-zasebnega partnerstva za izvedbo zdravstvenih storitev v občini izbrala Center storitev - Zavod za komunikacijo in izboljšanje kvalitete življenja iz Podsmreke. Občina pa je za izgradnjo objekta zagotovila zemljišča med Dializnim centrom in Šipco. Pozimi naslednje leto so informacijo o pristopu k celovitejši zdravstveni oskrbi občanov obravnavali tudi občinski svetniki, ki so med drugim sprejeli sklep, da se izdela idejna zasnova prostora, namenjenega centralnim dejavnostim, in da se najdejo primerljive dobre prakse javno-zasebnega partnerstva na tem področju.

 

Izbrana idejna zasnova

Eden izmed pomembnih korakov, ki jih je občina naredila za zagotovitev zdravstvene oskrbe v občini, je dogovor med občinama Vrhnika in Log - Dragomer ter zdravstvenim domom, da bodo v občini zagotovili zdravnika; zbrali so dokumentacijo o delitveni bilanci, prejeli ponudbe potencialnih izvajalcev zdravstvenih storitev (splošnega zdravnika, lekarne, dnevnega centra za starejše občane, patronaže, fizioterapevta, specializirane trgovine z zdravstvenimi tehničnimi pripomočki) in izbrali idejno zasnovo objekta zdravstvenega centra, ki jo je izdelal Arhe, d. o. o., Hiše riše arhitektura. Po idejni zasnovi naj bi bil zdravstveni center sestavljen iz treh objektov, ki so v nadstropju povezani. Prednost te oblike je možnost fazne gradnje, kar je ugodno tako z vidika uravnavanja ekonomskih kazalcev kot z vidika interesov.

Občina je v tem času dobila tudi zeleno luč za organiziranje podružnične lekarne, a bo pred odprtjem morala organizirati osnovno zdravstveno dejavnost. To pa ne bo najlažje. Občani so namreč razporejeni k več zdravnikom, v različnih občinah. Koncesionar, splošni zdravnik, pa bo potreboval okoli 1.750 opredeljenih pacientov, predvsem Log-Dragomerčanov, kar ne bo mogoče doseči čez noč. Zato je prvi cilj občine vzpostaviti splošno ambulanto na območju občine, ki bi delovala nekaj ur na dan. Občina mora tako v nadaljnjih korakih poiskati ustrezen prostor za začetek delovanja splošnega zdravnika. Vzpostavitev splošnega zdravstva bo osnova za odprtje lekarne in možnost razvoja preostalih zdravstvenih storitev. Pripravljeni pa bodo tudi pogoji za pristop k izgradnji zdravstvenega centra in za razpis koncesij.

Vesna Erjavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!