Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
20°C
1°C
JUTRI
23°C
2°C
Deli
3628

Dobri Miklavž obdaril kar 160 otrok

Vsak začetek decembra naši najmlajši z nestrpnostjo pričakujejo svetega Miklavža, ki kot prvi od treh dobrih decembrskih mož obišče otroke in jim razdeli darila. V občini Log - Dragomer jih je letos razveselil kar 160, predvsem pa spomnil na čudovito tradicijo obdarovanja, ki se prenaša iz roda v rod.

Miklavžu, njegovim angelom in navihanim parkljem, ki vedno popestrijo večer s svojo nagajivostjo in strašnim videzom, so pri obdarovanju pomagali člani KUD Kosec, njihova sekcija za ohranjanje kulturne dediščine pa je ob sodelovanju župnije Brezovica pripravila pester program. S svojim nastopom so vse navzoče otroke in njihove starše razvedrile poskočne žabice iz OŠ Log - Dragomer pod vodstvom Simone Trček. Ker pa ni pravega Miklavževega prihoda brez lepega petja, so člani mladinskega pevskega zbora, ki ga vodi Mojca Lorbek, zapeli božične pesmi in pričarali čarobno decembrsko vzdušje. Miklavž se zahvaljuje tudi prostovoljnemu gasilskemu društvu Log, saj so njegovi člani vedno pripravljeni pomagati pri organizaciji miklavževanja.

 

Peter Kavčič, Fotografija: KUD Kosec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi