Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
3°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dobri Miklavž obdaril kar 160 otrok


NOVICE

| |
07.12.2017      10:32
A A

Dobri Miklavž obdaril kar 160 otrok


Vsak začetek decembra naši najmlajši z nestrpnostjo pričakujejo svetega Miklavža, ki kot prvi od treh dobrih decembrskih mož obišče otroke in jim razdeli darila. V občini Log - Dragomer jih je letos razveselil kar 160, predvsem pa spomnil na čudovito tradicijo obdarovanja, ki se prenaša iz roda v rod.


Deli:

Miklavžu, njegovim angelom in navihanim parkljem, ki vedno popestrijo večer s svojo nagajivostjo in strašnim videzom, so pri obdarovanju pomagali člani KUD Kosec, njihova sekcija za ohranjanje kulturne dediščine pa je ob sodelovanju župnije Brezovica pripravila pester program. S svojim nastopom so vse navzoče otroke in njihove starše razvedrile poskočne žabice iz OŠ Log - Dragomer pod vodstvom Simone Trček. Ker pa ni pravega Miklavževega prihoda brez lepega petja, so člani mladinskega pevskega zbora, ki ga vodi Mojca Lorbek, zapeli božične pesmi in pričarali čarobno decembrsko vzdušje. Miklavž se zahvaljuje tudi prostovoljnemu gasilskemu društvu Log, saj so njegovi člani vedno pripravljeni pomagati pri organizaciji miklavževanja.

 

Peter Kavčič, Fotografija: KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!