Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kurenti preganjali zimo


NOVICE

| |
15.02.2018      13:25
A A

Kurenti preganjali zimo


Zima je na začetku februarja pokazala zobe s pošiljkami snega in nam povzročila kar nekaj preglavic. Zato so se na Logu in v Dragomerju ustavili kurenti: da jo prestrašijo in preženejo.


Deli:

Povabil jih je župan Miran Stanovnik in s seboj so pripeljali celo okrepitve, saj se je skupini kurentov iz Hajdine pridružil nihče drug kot naš najuspešnejši boksar Dejan Zavec. Ropotanje zvoncev in ne najbolj običajne pojave v naših krajih so vzbudili precej zanimanja mimoidočih. Najbolj začudeni ob teh nenavadnih maškarah so bili otroci v vrtcu. S široko odprtimi očmi so skozi okna opazovali kurente, ki so poskakovali naokrog. Nekaj trenutkov kasneje so jih videli tudi od blizu, pobožali tople kožuhe in spoznali kurenta ter njegovo izročilo, ki ga je lani decembra na svoj seznam nesnovne kulturne dediščine uvrstil tudi UNESCO. Po obisku vrtca, kjer so se kurenti okrepčali s krofi in čajem, so krenili še v osnovno šolo Log - Dragomer in še bolj na glas preganjali zimo. Miran Stanovnik, ki je tudi sam nadel kurentovo opravo, je poudaril, da je izredno pomembno, da spoštujemo kulturno dediščino, pa naj bo to lokalna ali pa iz širšega okolja, kot so na primer prav kurenti. "Ker je zima letos kar malo ponagajala in nam je pešala zimska služba, zadolžena za odstranjevanje snega, smo na pomoč poklicali kurente in upam, da bo sedaj to zaleglo in se bo zima končno umaknila," je malo za šalo malo zares dejal župan.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!