Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
3°C
-1°C
PET.
6°C
-1°C
Deli
3628

Kurenti preganjali zimo

Zima je na začetku februarja pokazala zobe s pošiljkami snega in nam povzročila kar nekaj preglavic. Zato so se na Logu in v Dragomerju ustavili kurenti: da jo prestrašijo in preženejo.

Povabil jih je župan Miran Stanovnik in s seboj so pripeljali celo okrepitve, saj se je skupini kurentov iz Hajdine pridružil nihče drug kot naš najuspešnejši boksar Dejan Zavec. Ropotanje zvoncev in ne najbolj običajne pojave v naših krajih so vzbudili precej zanimanja mimoidočih. Najbolj začudeni ob teh nenavadnih maškarah so bili otroci v vrtcu. S široko odprtimi očmi so skozi okna opazovali kurente, ki so poskakovali naokrog. Nekaj trenutkov kasneje so jih videli tudi od blizu, pobožali tople kožuhe in spoznali kurenta ter njegovo izročilo, ki ga je lani decembra na svoj seznam nesnovne kulturne dediščine uvrstil tudi UNESCO. Po obisku vrtca, kjer so se kurenti okrepčali s krofi in čajem, so krenili še v osnovno šolo Log - Dragomer in še bolj na glas preganjali zimo. Miran Stanovnik, ki je tudi sam nadel kurentovo opravo, je poudaril, da je izredno pomembno, da spoštujemo kulturno dediščino, pa naj bo to lokalna ali pa iz širšega okolja, kot so na primer prav kurenti. "Ker je zima letos kar malo ponagajala in nam je pešala zimska služba, zadolžena za odstranjevanje snega, smo na pomoč poklicali kurente in upam, da bo sedaj to zaleglo in se bo zima končno umaknila," je malo za šalo malo zares dejal župan.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!