Društvo upokojencev (DU) Komenda je kot prvo povabilo na in izvedlo že dobro utečeno prireditev SKUPAJ SE IMAMO FLETNO. Bila je 20. decembra 2025 v dvorani Kulturnega doma v Komendi. Na njej so poleg domačega društva sodelovali še člani sosednjega iz Cerkelj na Gorenjskem s predsednico Marto Hočevar. Žal ni bilo članov sosednjega DU Bukovica-Šinkov Turn, ki so običajno tudi prišli v Komendo. Tako sta imela DU Komenda in DU Cerklje na Gorenjskem več razpoložljivega časa in priložnosti, da so člani njihovih sekcij in skupin pokazali, kaj znajo in zmorejo. Veliko.
S svojo rimano besedo je celotno prireditev dovršeno povezovala upokojencem dobro znana in priljubljena Anja Kralj Železnik, v svoje stihe pa vpletla in napovedovala posamezne nastope.
Prvi so stopili na oder člani MePZ DU Komenda z zborovodjo Ignacem Gorjancem. Zapeli so pesem Tiho skrita med gorami, pred koncem prireditve pa še Noč se spušča v Betlehem in Kaj je ljubezen.
S pesmimi sta, kot vedno, navdušili Ani in Francka iz Cerkelj, zapeli pa sta pesmi Slabi so časi prišli, V majhni planinski vasici in Med cvetlicami v logu.
Pesmim sta se lepo podali deklamaciji pesnice Marije Kern s Klanca Tretje življenjsko obdobje ter izprašujoče in opozarjajoče besedilo Zemlja, naša mati članice DU Cerklje na Gorenjskem Ivanke Vertnik.
Izkazali so se tudi mladi »sosedi« s točko Že kmalu, »domači« plesalki Tia Toman in Lara Lenarčič iz plesne šole Libero pa s skorajda akrobatskim plesom, Hip hop, za katerega moraš biti res gibčen in muzikaličen.
Tudi za takšen nastop, s katerim vedno znova navdušijo cerkljanski folkloristi in njihovi »Gaunarji«.
Obiskovalce sta posebej pritegnila skeča Trpljenje slovenskega navijača o domačih in tujih skakalnih asih (besedilo je napisala Olga Gros, poleg nje je navzoče nasmejala Marinka Crnkovič) in Šoferski izpit, ki ga je pred »zdravnikom« Ivanom opravljal Matija (oba iz Cerkelj).
Nastopajočim se je zahvalil in jih obdaril predsednik DU Komenda Saša Lenarčič ter na koncu povabil na pogostitev v Mravljišče, za katero so spretno in požrtvovalno poskrbele članice DU Komenda pod vodstvom Fani Car. Za to pomembno dejanje so bile nagrajene z rdečimi božičnimi zvezdami, ki jih je za prireditev podaril Vrtni center Gašperlin, med nastopi pa so krasile rob odra.
Komendski župan Jurij Kern je udeležence zelo lepe prednovoletne prireditve povabil, naj premislijo, komu so v iztekajočem se letu posebej »dolžni« biti hvaležni in kako bodo ravnali v prihajajočem letu, predsednica DU Cerklje na Gorenjskem Marta Hočevar pa je v svojem novoletnem voščilu zaželela, da naj »bomo zdravi in dobri prijatelji ter sodelavci«.
Besedilo in fotografije: Jožef Pavlič





