Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zakonski jubilanti


VERSKE

| |
07.12.2012      9:45
A A

Zakonski jubilanti


Horjul, 20. oktober – Devet parov iz horjulske župnije se je na lepo, sončno jesensko soboto spomnilo svojega poročnega dne in zakonske obljube.


Skupinska fotografija zakoncev, ki so letos praznovali okroglo obletnico poroke.
Skupinska fotografija zakoncev, ki so letos praznovali okroglo obletnico poroke.
Deli:

Bilo je pred nekaj leti, za nekatere pred nekaj desetletji, ko so si zapeli: »Rad bi se postaral s teboj, rad bi, da si ob meni, leta bodo zorala v obraz ceste v barvah jeseni. Rad bi se postaral s teboj, in ko čas bo mineval, s teboj rad delil bi noči, naj tvoj glas me budi.« Nekoč so bile to le želje, danes pa je res. Še kako hitro so prišla leta jeseni tudi v zakonu.

Okroglo obletnico poroke je letos praznovalo kar nekaj parov iz horjulske župnije, devet pa se jih je na povabilo domačega župnika Janeza Smrekarja odločilo, da svojo okroglo obletnico počastijo nekoliko drugače. Povabljeni so bili k sveti maši, ki so jo na poseben način oblikovali člani župnijskega pastoralnega sveta ter pevke mladinskega pevskega zbora Plamen. Gospod Smrekar je v pridigi med drugim jubilante povezal z vzorom svete družine in poudaril tri temeljne razsežnosti razumevanja med zakonci. Zakonci so obnovili svoje poročne zaobljube, župnik pa jim je za jubilej čestital in jim podelil blagoslov. Prejeli so ga: Pavla in France Lončar, ki sta praznovala 60-letnico oziroma biserno poroko; Julijana in Franc Kavčič, Olga in Janez Marolt ter Ivanka in Lovro Mole, ki so slavili 50-letnico oziroma zlato poroko; Heli in Andrej Gabrovšek, ki sta praznovala 40 let skupne poti; Anka in Slavko Buh, ki sta obrnila 30. list zakona; srebrno poroko oziroma 25 let zakona so počastili Joži in Janez Marolt ter Majda in Bernard Zdešar; 10-letnico pa sta praznovala Ana in Matej Vidrih.

Po končani maši se je praznovanje nadaljevalo v pastoralnem domu, kjer so člani in članice ŽPS jubilantom postregli z domačimi dobrotami. Takšno praznovanje okroglih obletnic poroke je nadvse prijetno ne le zaradi druženja, temveč tudi zaradi zavedanja in hvaležnosti za lepo preživljanje jeseni zakona.

 

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
prispevek_jubilantihor.docx
7332_prispevek_jubilantihor.docx (14,35 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.