Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

100. rojstni dan Lidije Petrevčič Goljar


SOSED SOSEDU

| |
06.03.2013      15:47
A A

100. rojstni dan Lidije Petrevčič Goljar


Horjul, 21. februar – V Centru starejših Horjul je svoj stoti rojstni dan v krogu družine, stanovalcev doma in domskega osebja praznovala Lidija Petrevčič Goljar.


Deli:

Kot je pojasnila direktorica doma Slavi Kosec, se je v domu prvič zgodilo, da kateri od stanovalcev slavi ta častitljivi jubilej. Temu primerna je bila tudi pozornost, ki so jo dogodku namenili v domu; pripravili so slovesnost s harmoniko in torto, manjkali pa niso niti šopki niti stiski rok ter voščila osebja in stanovalcev doma.
Lidija Petrevčič Goljar se je rodila leta 1913 v Trstu; pozneje se je preselila v Ljubljano. Pri 28 letih se je poročila s Francem Goljarjem, po vojni pa se je zaposlila v podjetju Gorjanci v Novem mestu, kjer je ostala do upokojitve. Kot so povedali sorodniki, je za časa aktivne jeseni življenja zelo rada brala, reševala križanke, pletla in kvačkala ter šivala gobeline. Veliko jih je poklonila, nekateri pa še vedno krasijo njeno sobo doma. Kot so še dejali, je v Horjulu zdaj našla svoj drugi dom in spoznala veliko prijateljev, s katerimi se rada druži.
Ob praznovanju stoletnice Lidiji želimo še veliko zdravja in veselja tudi v uredništvu Našega časopisa.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.