Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Razpis za podelitev priznanj Občine Horjul


OBČINSKE

| |
06.03.2013      11:01
A A

Razpis za podelitev priznanj Občine HorjulDeli:

Na podlagi 9. člena Odloka o podeljevanju priznanj Občine Horjul (Naš časopis, št. 263)

objavljamo

 

RAZPIS ZA PODELITEV PRIZNANJ OBČINE HORJUL

 

1.

Občina Horjul podeljuje naslednja priznanja:

– naziv častni občan

– plaketo

– priznanje

 

2.

Naziv častni občan:

Naziv častni občan se podeli posameznikom, ki so s svojim delom pomembno in trajno prispevali k razvoju družbe, utrjevanju miru, razvoju in dosežkom na raznih področjih človekove ustvarjalnosti oziroma k ugledu in razvoju občine.

 

Plaketa občine:

Plaketa občine se podeljuje posameznikom, podjetjem, zavodom, skupnostim, društvom in drugim pravnim osebam za izjemne dosežke in uspehe, s katerimi se povečuje ugled občine na gospodarskem, kulturnem, športnem in drugih področjih. Plaketa občine se lahko podeli tudi posamezniku za življenjsko delo, večletne uspehe ali enkratne izjemne dosežke trajnejšega pomena.

 

Priznanje občine:

Priznanje občine se podeli posameznikom, društvom, zavodom, podjetjem ter drugim organizacijam in skupnostim za delo in dejanja, ki so jih dosegli ob posebnih priložnostih ter s svojo požrtvovalnostjo in delom povečujejo ugled občine.

 

3.

Kandidate za priznanja predlagajo fizične in pravne osebe: občani, politične stranke, podjetja, zavodi, društva ter druge organizacije in skupnosti.

 

4.

Predlog za podelitev mora vsebovati:

– naziv in ime predlagatelja

– osnovne podatke predlagane fizične ali pravne osebe

– navedbo vrste priznanja

– obrazložitev predloga

 

5.

Pisni predlogi se pošljejo do 15. aprila 2013 na naslov: Občina Horjul, Občinski trg 1, 1354 Horjul, s pripisom "za občinska priznanja".

 

6.

O izbiri kandidatov, ki prejmejo priznanje, bo odločal občinski svet. Neizbrani predlogi iz preteklih let se ne obravnavajo oz. je treba kandidate na novo predlagati. Priznanja bodo podeljena na slovesnosti ob občinskem prazniku.

 

 

Občina Horjul,
župan Janko Jazbec

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.