Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na občini pravijo, da so ugotovljene ......


SOSED SOSEDU

| |
22.01.2014      8:01
A A

Na občini pravijo, da so ugotovljene nepravilnosti v največji možni meri odpravili


Računsko sodišče, ki nadzira poslovanje proračunskih porabnikov, je pod drobnogled vzelo del poslovanja Občine Horjul v letu 2011, in sicer oddajo občinskih poslovnih prostorov v najem, javna naročila ter zadolževanje.


Deli:

Kot je razvidno iz poročila, objavljenega na spletni strani sodišča, so našli nekaj nepravilnosti, z izjemo teh pa je občina "v vseh pomembnih pogledih poslovala v skladu s predpisi in usmeritvami".

"Nepravilnosti se nanašajo predvsem na birokratske postopke. Sodišče nam je pri pregledu poslovanja sproti razlagalo, kaj smo naredili in kako bi bilo po zakonodaji treba narediti. Zadeve smo sproti odpravljali (...), gre pa tudi za stvari, ki se jih za nazaj ne da popraviti. Dejstvo pa je, da je računsko sodišče sklepno ugotovilo, da je občina v vseh pomembnih pogledih poslovala v skladu s predpisi in usmeritvami, ter nam zato izdalo mnenje s pridržkom," je poročilo komentirala direktorica občinske uprave Jana Jereb.

JHL brez zgornje meje zadolževanja

Sodišče je ob pregledu med drugim ugotovilo, da občina Javnemu holdingu Ljubljana (JHL), kjer je 0,86-odstotna lastnica, ni določila zgornje meje zadolževanja. Iz poročila je med drugim razvidno tudi, da so se podjetja v okviru JHL v letu 2011 zadolžila brez soglasja občin ustanoviteljic. Sodišče je občini zato priporočilo, da s soustanoviteljicami JHL predpiše pogoje in postopke zadolževanja javnih podjetij.

Dodajmo, da je Občina Horjul lansko leto končala brez dolga, enako načrtujejo tudi letos; poleg tega so v odloku o proračunu za leto 2014 določili zgornjo mejo zadolževanja JHL, ki odpade na Občino Horjul (torej 0,86 odstotka celotnega zadolževanja holdinga), in sicer pri 150.500 evrov.

Brez zahteve po popravljalnih ukrepih

Nekatere nepravilnosti so po ugotovitvah sodišča nastale tudi pri oddaji poslovnih prostorov v najem in pri izvedbi javnih naročil. Občini so priporočili, naj sprejme predpis, ki bo urejal oddajo poslovnih prostorov v najem, ter naj okrepi notranje kontrole pri spoštovanju pogodbenih določil, sklenjenih z izvajalci del in storitev.

Odzivnega poročila sodišče ni zahtevalo, ker "so bile že med revizijskim postopkom, kjer je bilo mogoče, odpravljene razkrite nepravilnosti oziroma sprejeti ustrezni popravljalni ukrepi", navaja poročilo. 

 

Andreja Lončar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.