Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z aprilom v lekarni posluje nov koncesionar


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
21.04.2014      17:16
A A

Z aprilom v lekarni posluje nov koncesionarDeli:

Lekarna ima v Horjulu vrata odprta že devet let, zato so je občani že dobro vajeni, saj jim prihrani marsikatero pot, čas in tudi stroške. Toda v vseh teh letih se je zamenjalo že kar nekaj koncesionarjev, kar občanov sicer ne moti preveč, v kolikor lekarna posluje neprekinjeno. "Vsak ponudnik ima svoje prijeme, kartice ugodnosti in podobno, a nam je pomembno, da imamo lekarno blizu," pravijo. Tega se zavedajo tudi na občini, ki je pristojna za izdajo dovoljenja za poslovanje lekarne, zato se trudijo, da je lekarna v Horjulu prisotna, čeprav odnosi s koncesionarji niso vedno prijetni.

Občina Horjul je torej že aprila 2005 sklenila pogodbo in izdala prvo dovoljenje za poslovanje podružnični lekarni Moja Lekarna, in sicer na podlagi koncesije, ki je delovala pod okriljem matične lekarne na Škofljici. Toda v avgustu 2011 so se zaradi izteka koncesije na Škofljici začele pojavljati težave tudi pri poslovanju in obratovanju lekarne v Horjulu. Na to se je občina kaj hitro odzvala in že v naslednjem mesecu izdala dovoljenje za poslovanje podružnični lekarni Moja Lekarna, ki pa je delovala na podlagi koncesije na Dobrovi. Ta je normalno obratovala vse do oktobra 2013, ko so tako lekarno na Dobrovi kot v Horjulu zaradi težav lekarnarice brez obvestila in pojasnila zaprli. Na občini pravijo, da se takratni koncesionar (Moja Lekarna) na njihova vprašanja in opozorila ni odzival, dejstvo je, da je lekarno sredi novembra brez vednosti občine prevzel drug koncesionar, in sicer Lekarna pri Kranjskem Orlu. Ker je lekarniška storitev za Horjulce pomembna in so je vajeni, se je občina odločila in januarja 2014 izdala le začasno dovoljenje za poslovanje podružnične Lekarne pri Kranjskem Orlu, ki pa se je izteklo 6. aprila. Na občini so povedali, da so v tem času iskali najustreznejšega in resnega koncesionarja, ki bo brez prekinitev nadaljeval lekarniško dejavnost v Horjulu. Tako je Občina Horjul v začetku letošnjega aprila izdala dovoljenje za poslovanje lekarniške dejavnosti Javnemu zavodu Lekarna Ljubljana, in to za obdobje desetih let. Ta je v prostoru centra starejših občanov, na Slovenski cesti 17 v Horjulu, sicer začel obratovati v ponedeljek, 7. aprila, slovesno odprtje pa bo 23. aprila. Več o uradnem odprtju in morebitnih novostih pa boste lahko prebrali v naslednji številki Našega časopisa.

 

Nadja Prosen Verbič, foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.