Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dvojni praznik za horjulsko župnijo


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
17.05.2016      21:35
A A

Dvojni praznik za horjulsko župnijo


Horjul, 14. maj – Horjulska župnija se je na predvečer binkoštne nedelje veselila dvojnega praznika – obiska nadškofa msgr. Stanislava Zoreta ter podelitve zakramenta sv. krsta za dvojčka družine Bastarda z Vrzdenca.


Deli:

Horjulski župnik Janez Smrekar je uvodoma zbrane, posebej pa nadškofa in sobrate duhovnike , prisrčno pozdravil v župnijski cerkvi ter se zahvalil Bogu za dvojno veselje, ki ga ima župnija Horjul čast praznovati.

Bogoslužje je nadaljeval msgr. Zore, ki je pred obredom pozval zbrane, naj skupaj z Jakobom in Julijo, ki bosta sprejeta v krščansko občestvo, podoživijo ta sveti zakrament tudi sami. V pridigi se je zahvalil staršema krščencev, da sta odgovorila božjemu klicu in v svojo sredo sprejela vseh devet božjih otrok. Luciji, Juriju, Primožu, Lenartu, Neži, Mariji, Petru Pavlu sta se tako pridružila še Julija in Jakob. "Jezus vaju je izbral za njihova starša ter vama s tem naložil težko in odgovorno nalogo," je med drugim dejal zakoncema Bastarda, vse navzoče pa opomnil, naj vsak dan blagoslavljajo otroke, ki so udejanjena božja ljubezen. Po stalnici krstnega obredja sta starša in botra v prvem delu bogoslužja obljubila, da bosta Julijo in Jakoba vzgajala v veri. V drugem delu pa je krstitelj mazilil otroka s sveto krizmo ter ju oblil z blagoslovljeno vodo. Novokrščenca je priporočil v varstvo vsem svetnikom in svetnicam, bratci in sestrici pa so se nanju spomnili v prošnjah. Vsi navzoči so imeli tokrat priložnost resnično občutiti, kako lepa je v resnici vera, saj ponuja odgovore na vsa vprašanja življenja ter življenje tudi sprejema medse.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Zahvala

V soboto, 14. maja, je bilo krščevanje naših dvojčkov; Jakoba in Julije. V veliko veselje in čast nam je, da jih je krstil spoštovani gospod nadškof Stanislav Zore. Hvala Bogu za ta blagoslov. Posebna zahvala gre našemu župniku gospodu Janezu Smrekarju za povabilo gospoda nadškofa in za gostoljubje po maši. Hvala somaševalcem gospodom – dekanu Blažu Gregorcu, Petru Zakrajšku in Boštjanu Prevcu, pevcem cerkvenega pevskega zbora Danica za lepo petje in vsem vam, ki ste prišli v župnijsko cerkev svete Marjete in bili z nami ob tem lepem dogodku. Velik boglonaj za vsa voščila, lepe želje in darove ter pomoč pri pogostitvi v pastoralnem domu.

Družina Bastarda 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.