Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Po poti Cankarjeve matere


TURIZEM

| |
03.01.2013      10:25
A A

Po poti Cankarjeve matere


Horjul, 26. december – Dan samostojnosti in enotnosti mnogi že več let obeležujejo s tradicionalnim spominskim pohodom po poti Cankarjeve matere, ki združuje in povezuje ljudi prek meja občin Horjul in Vrhnika.


Zastava je vodila pot.
Zastava je vodila pot.
Deli:

Osem pohodnikov se je leta 1999 udeležilo prvega pohoda. Po štirinajstih letih pa je dogodek veliko ljudem že dobro znan, saj se ga udeležujejo ne glede na vremenske razmere. Letos je pohodnike v sredinem prazničnem jutru pričakalo nič kaj prijazno vreme, zaradi česar je prav gotovo kdo ostal doma, mnogih pa vreme ni zmotilo.

Na zbirnem mestu, pred cerkvijo sv. Kancijana na Vrzdencu, se je zbralo okrog sto pohodnikov. Tam jih je že čakala prijetna dobrodošlica – topel čaj in kava ter sladek prigrizek. V imenu Planinskega društva Horjul jih je pozdravila Mojca Jazbar in jim zaželela dober dan. V imenu vaščanov in Občine Horjul pa je tokrat vse zbrane pozdravil Robert Kranjec. Sledil je ogled cerkve in lepih jaslic v notranjosti. Njeno bogato zgodovinsko vrednost je na kratko predstavil Evgen Simonšek z Vrzdenca.

Po ogledu so pohodniki oblikovali strnjeno kolono, razvila se je zastava, ki je nato vseskozi plapolala na čelu, in pohodniki 14. spominskega pohoda so vzeli pot pod noge. Po že utrjeni poti so krenili čez grič proti Žažarju, kjer so se pred staro kmečko hišo pri Činžarjevih okrepčali s sladkimi in mesnimi prigrizki ter odžejali s toplim čajem in kuhanim vinom. Za veselo vzdušje je poskrbel ansambel Prosen. Prijetno druženje je trajalo le kratek čas, saj je pohodnike večji kos poti še čakal. Na Gradišču nad Žažarjem, kjer je bila naslednja postaja, je Planinsko društvo Horjul štafetno palico podalo vrhniškim organizatorjem pohoda, saj se je pot prevesila na območje vrhniške občine.

 

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
MS Office Word 2003
prispevek_cankarjevapot.doc
8026_prispevek_cankarjevapot.doc (32,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.