Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Lekarna Horjul uradno odprla vrata


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
20.05.2014      10:53
A A

Lekarna Horjul uradno odprla vrata


Horjul, 23. april – Na Občinskem trgu je potekala prireditev ob uradnem odprtju Lekarne Horjul, ki je tako postala 45. enota Lekarne Ljubljana. Ob tej priložnosti so horjulska društva s strani Lekarne Ljubljana prejela 7 donacij v vrednosti 5.000 evrov.


S slavnostnim prerezom traku so se tudi uradno odprla vrata Lekarne Horjul.
S slavnostnim prerezom traku so se tudi uradno odprla vrata Lekarne Horjul.
Deli:

V prostoru Centra starejših, na Slovenski cesti 17 v Horjulu, vse od 7. aprila 2014 posluje Javni zavod Lekarna Ljubljana, ki mu je Občina Horjul izdala soglasje za lekarniško dejavnost, prostor pa je uradno predala v uporabo na slavnostnem odprtju 23. aprila.

Prvi del slavnosti, ki so se je udeležili nekateri župani sosednjih občin, lokalni podjetniki, predstavniki nekaterih farmacevtskih podjetij, predstavniki lokalnih društev ter občani, je potekal na Občinskem trgu. Zbrane je najprej nagovoril župan Janko Jazbec in pozdravil goste v horjulski občini ter na kratko predstavil kronologijo lekarniške dejavnosti v Horjulu, ki svoje storitve nudi že dobrih devet let. Povedal je, da je bil Javni zavod Lekarna Ljubljana izbran kot najprimernejši, saj ima 65-letno tradicijo, poleg tega pa sta občina in javni zavod na neki način že povezana, in sicer prek Javnega holdinga Ljubljana, katerega soustanoviteljica je tudi horjulska občina. Izrazil je prepričanje, da se bo lekarniška dejavnost odslej v Horjulu odvijala nemoteno, občani pa bodo s ponudbo še bolj zadovoljni, saj bo izbor zdravil in drugih izdelkov še večji, dostop do njih in strokovnih nasvetov pa še hitrejši.

Dogodka se je udeležil tudi župan Mestne občine Ljubljana Zoran Janković, ki je bil povabljen k besedi. Zbrane je pozdravil in čestital občini za novo pridobitev – sodobno lekarno, ki bo delovala v sklopu Javnega zavoda Lekarna Ljubljana; ta je po besedah govornika najboljši zavod v Republiki Sloveniji, pohvalil je tudi odlično in usklajeno delo obeh občin znotraj ljubljanskega holdinga. Kot zadnji pa je zbrane nagovoril direktor Lekarne Ljubljana dr. Marjan Sedej, ki je dejal, da bo ta s krajem sodelovala korektno, ustrezno, strokovno in pošteno ter z veliko mero ljubezni in naklonjenosti ljudem. Naštel je še nekaj prednosti, ki jih lekarna ponuja, med drugim je vsem krajanom in okoliškim prebivalcem zagotovil, da jim bo lekarna odslej nudila celovito lekarniško storitev, strokovno izdajo zdravil na recept in brez recepta, široko paleto izdelkov za zdravje in dobro počutje ter prijazno in strokovno pomoč. Ob tej priložnosti je Lekarna Ljubljana lokalnim društvom podelila 7 donacij v skupni vrednosti 5.000 evrov. Prejemniki donacije so Gasilska zveza Horjul, OŠ Horjul, Hokejski klub Dinamiti Horjul, Društvo upokojencev Horjul, Društvo upokojencev Vrzdenec, Prosvetno društvo Horjul in krajevna organizacija Rdečega križa Horjul. Direktor Lekarne Ljubljana dr. Marjan Sedej, ki je skupaj z namestnikom mag. Matejem Linkejem predal donatorska sredstva, je še povedal, da so dobri odnosi v lokalni skupnosti še kako pomembni, z donacijami pa lahko Lekarna Ljubljana vsaj malo pripomore k razvoju in delovanju lokalnih društev, zavodov oziroma organizacij. Ravnatelj Primož Garafol se je v imenu vseh prejemnikov iskreno zahvalil za donatorstvo ter zagotovil upravičeno porabo pridobljenih sredstev. Uradni del prireditve se je zaključil z nastopom Pevskega zbora Lekarna Ljubljana, ki je dogajanje na trgu nekajkrat popestril že med nagovori.

Drugi del dogodka se je odvijal pred prostorom Centra starejših Horjul, kjer so prerezali trak in Lekarno Horjul uradno predali namenu. Po uradnem odprtju so si gosti in vsi obiskovalci lahko ogledali prostor lekarniške dejavnosti ter pokramljali z Ljudmilo Božič, magistro farmacije, ki bo s strokovnimi nasveti odslej na voljo vsem občanom oziroma strankam lekarne.

 

Kaj Lekarna Ljubljana odslej ponuja horjulskim občanom?

Direktor Lekarne Ljubljana dr. Marjan Sedej je prepričan, da ta svojim strankam zagotavlja kar največ – visoko strokovno storitev, izdajo zdravil na recept in brez recepta s svetovanjem, široko ponudbo izdelkov za ohranjanje zdravja in izboljšanje počutja ter kakovostne izdelke lastne blagovne znamke. V Lekarni Horjul se bodo trudili, da se bodo občani zadovoljni vračali v lekarno, še poudarja in izpostavlja, da strankam ob izdaji zdravil na recept nudijo osebno kartico zdravil, ki vsebuje podatke o predpisanih zdravilih na recept, o predpisanem odmerjanju in načinu jemanja posameznih zdravil, o namenu njihove uporabe ter dodatna opozorila, na katera mora biti bolnik pozoren ob jemanju zdravil. Kartica je namenjena predvsem starejšim bolnikom in njihovim svojcem, bolnikom z večjim številom predpisanih zdravil oziroma bolnikom, katerim so predpisana zdravila iz terapevtskih skupin in zdravila na obnovljive recepte, za lažje in uspešnejše zdravljenje. Poleg tega Lekarna Ljubljana svojim strankam ponuja vrsto ugodnosti v sklopu programa zvestobe – kartice zvestobe Lekarne Ljubljana.

 

Novost v Lekarni Horjul – kartica zvestobe Lekarne Ljubljana

V Lekarni Ljubljana so uvedli kartico zvestobe z namenom, da se približajo svojim strankam, da jim ponudijo dodano vrednost in s tem zgradijo dolgoročnejši odnos in zaupanje. Vsakih pet evrov vrednosti nakupa prinese eno jabolko zvestobe. Prav tako jabolko zvestobe prinese vsak izdani recept. Jabolka zvestobe se lahko unovčijo za različne ugodnosti, ki jih ponujajo v okviru programa zvestobe. Podatke o strankah uporabljajo zelo skrbno in v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov. Organizirali so tudi Infocenter kartice zvestobe, kamor se lahko s svojimi vprašanji obrnejo imetniki kartice zvestobe.

 

Ugodnosti, ki jih kartica zvestobe Lekarne Ljubljana prinaša strankam:

  • brezplačna udeležba na strokovnih predavanjih na temo zdravja in dobrega počutja (izvedejo okoli 6 predavanj na leto, in sicer v Križankah v Ljubljani)
  • brezplačna udeležba v programu Opustimo kajenje
  • menjava jabolk zvestobe za popuste na izdelke iz Kataloga ugodnosti; menjava večjega števila jabolk zvestobe za gratis izdelke; vsak mesec popusti na izbrane izdelke (mesečne akcije)
  • 2 x letno menjava 20 jabolk zvestobe za 20 % popusta na izdelek po izbiri
  • ugodnosti po meri: rojstnodnevni popust, kupončki z višjim popustom na izdelek/skupino izdelkov ali kuponček za darilo (osebna direktna pošta)
  • ugodnosti pri partnerjih – popust na storitve, ki jih ponujajo partnerji s komplementarno dejavnostjo: terme, počitnice/potovanja, zdravstvene storitve, ogled razstav ipd.
  • sodelovanje v nagradnih igrah

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv


ZAHVALA

Prejemniki donacij se Lekarni Ljubljana in županu g. Janku Jazbecu najlepše zahvaljujemo za denarni prispevek.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.